fbpx

Polecamy

Kolejne mieszkanie wspomagane trafiło do wychowanek pieczy zastępczej (zdjęcia)

Powiat przekazał kolejne mieszkanie wspomagane dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej. Do lokalu przy alei Niepodległości w Starachowicach wprowadziły się już dwie wychowanki, które znajdują się pod stałą opieką pracownika socjalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach, a także psychologa i mentora usamodzielnienia.

Powiat Starachowicki wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach od czerwca ub. r. realizuje projekt „Usługi społeczne dla rodziny” w partnerstwie z Gminą Starachowice, Mirzec i Pawłów, a także działającymi tam ośrodkami pomocy społecznej oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Ma on na celu poprawę sytuacji życiowej 357 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym i ich otoczenia poprzez zwiększenie dostępności usług społecznych, w szczególności usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Projekt opiewa na blisko 3,5 mln zł i przewiduje szereg działań, w tym m.in. wyposażenie i prowadzenie mieszkania wspomaganego dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej. Na skutek porozumienia z miastem udało się wynająć dwupokojowe mieszkanie w bloku przy alei Niepodległości w Starachowicach, które zostało gruntownie wyremontowane i wyposażone, a następnie przekazane dwóm wychowankom pieczy zastępczej, przebywającym dotychczas w rodzinie zastępczej i rodzinnym domu dziecka.


reklama


PS / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media