fbpx

Polecamy

Ulgi dla osób niepełnosprawnych w całym powiecie (zdjęcia, wideo)

„Starachowicka karta za jeden uśmiech”, uprawniająca osoby niepełnosprawne do korzystania ze zniżek i ulg oferowanych przez przedsiębiorców, została rozszerzona na teren całego powiatu starachowickiego.

28 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Dokument sygnowali: starosta Piotr Babicki, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, prezes Fundacji „Nasze Zdrowie”- Agnieszka Polak, a także włodarze wszystkich gmin w naszym powiecie tj. prezydent Starachowic Marek Materek, burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn i Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas.

Program „Starachowicka karta za jeden uśmiech” skierowany jest do osób niepełnosprawnych i oferuje pakiet ulg i zniżek na towary i usługi oferowane przez lokalne firmy. Jak dotąd realizowany był tylko na terenie Gminy Starachowice, ale dzięki podpisanemu we wtorek, 28 stycznia br., porozumieniu będzie obowiązywał na terenie całego powiatu starachowickiego.

Karta adresowana jest osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci jak i dorosłych, posiadających orzeczenie o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zamieszkujących na stałe na terenie powiatu starachowickiego. Będzie wydawana bezpłatnie, na wniosek osoby uprawnionej do udziału w programie, w punkcie prowadzonym dla mieszkańców danej Gminy. Do każdej jednej dołączany będzie Wykaz Ulg i Rabatów Programu.

Dzięki posiadaniu karty osoby te będą mogły korzystać z promocji przygotowanych przez partnerów programu. Dotyczy to zniżek na usługi i produkty w instytucjach kultury, sportu, sklepach, punktach gastronomicznych i usługowych na terenie całego powiatu.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media