fbpx

Polecamy

Rozpoczęto przygotowania dużego projektu w ramach funduszy norweskich

Rozpoczęto przygotowania dużego projektu w ramach funduszy norweskich Rozpoczęto przygotowania dużego projektu w ramach funduszy norweskich

Gmina Starachowice rozpoczęła prace nad Programem Rozwoju Lokalnego i przygotowuje projekt w ramach funduszy norweskich.

Starachowice znalazły się wśród 54 miast z całej Polski, które mają szansę, przy wsparciu ekspertów, opracować wieloletni Program Rozwoju Lokalnego oraz otrzymać dofinansowanie na działania inwestycyjne i społeczne ujęte w programie w ramach. W dniu 28 stycznia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, który będzie odpowiedzialny za stworzenie projektu oraz ekspertów ze Związku Miast Polskich.

„Jestem bardzo zadowolony, że Starachowice znalazły się w II etapie tego konkursu. Konkurencja była naprawdę duża, wystarczy spojrzeć, że zarysy projektów do I etapu złożyło ponad 200 samorządów. Starachowice stoją przed ogromną szansą nie tylko na pozyskanie ogromnych środków finansowych, ale przede wszystkim na wypracowanie wspólnie z ekspertami kompleksowego Planu Rozwoju Miasta, który będzie zawierał konkretne działania do zrealizowania przez najbliższe kilkanaście lat.” – mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.


reklama


Tak jak w przypadku projektu „Starachowice OD nowa”, który był realizowany przez ostatnie kilka lat, chcemy aby mieszkańcy aktywnie włączyli się nie tylko w realizację projektu, ale też w jego przygotowywanie. Dlatego też zespół projektowy z Urzędu Miejskiego będzie wspomagany przez Radę Rozwoju Miasta, do której chcemy zaprosić przedstawicieli Komitetu Rewitalizacji, przedstawicieli jednostek miejskich, przedsiębiorców, pracowników Starostwa Powiatowego czy organizacji pozarządowych. Rada będzie miała na celu konsultowanie poszczególnych pomysłów na działania na każdym etapie tworzenia Programu Rozwoju Lokalnego oraz projektu.

„Teraz czas na nowe wyzwania. Musimy przygotować odpowiednie dokumenty. Oprzemy się na opracowaniach, które już powstały z udziałem mieszkańców Starachowic oraz przygotujemy nowe. Mam nadzieję, że teraz także będziemy mogli liczyć na aktywny udział mieszkańców o co już teraz uprzejmie proszę” – dodaje Prezydent Miasta.

Program Rozwój Lokalny jest współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. Jego głównym celem jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców (w tym grup defaworyzowanych) i użytkowników średnich i małych miast. Całkowity budżet Programu wynosi 117,6 mln euro, a wybrane do dofinansowania projekty otrzymają granty w wysokości od 3 do 10 mln euro, z czego cała kwota jest finansowana z Programu.

KS / UMS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media