fbpx

Polecamy

Zamiast ruiny kilkadziesiąt mieszkań i lokale użytkowe (zdjęcia, wideo)

Zamiast ruiny kilkadziesiąt mieszkań i lokale użytkowe (wideo) Zamiast ruiny kilkadziesiąt mieszkań i lokale użytkowe (wideo)

Po ośmiu latach prób budynek przy ulicy Oświatowej 9 w Starachowicach został sprzedany. Zamiast ruiny ma tam powstać jedna z „wizytówek miasta”.

Kolejne władze powiatu starachowickiego sprzedać budynek, gdzie uprzednio mieściło się Starostwo Powiatowe, starały się 8 lat. W tym czasie odbyło się w tej sprawie 16 postępowań, ostatnie – zakończone sukcesem.

Sprzedaż budynku zasila budżet powiatu kwotą około 1,7 mln zł. Płatność zrealizowana ma zostać w trzech latach. Pierwsza, na kwotę 1 mln zł, ma wpłynąć jeszcze w tym roku, kolejne 300 tys. do lutego przyszłego roku, 400 tys. zł w roku 2022.

- Temu budynkowi przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Kontynuujemy tradycję rodzinną, bo nasi ojcowie już ponad 25 lat temu rozpoczęli proces rewitalizacji opuszczonych budynków w mieście. To kolejny budynek, znajdujący się w rewelacyjnym miejscu i mam nadzieję, że będzie mógł on stać się wizytówką miasta. Mamy w planach stworzyć tutaj budynek z lokalami usługowymi i mieszkalnymi. Powstanie około 80 mieszkań, ilość lokali przewidzi konkretny projekt, który powinien powstać w ciągu 3 miesięcy – mówi Filip Prokop.

O tym, na co zostaną przeznaczone środki, zarząd powiatu ma zadecydować wkrótce.


reklama


1 komentarz

  • Ja
    Ja piątek, 31 styczeń 2020 17:08 Link do komentarza

    Rozsprzedajcie całe miasta przyznajcie sobie premię bo dobrze zarządzanie miastem SPRZEDAWCZYKI to się nazywa polityka brak kąkretnego pomysłu na rewitalizację przecież miasto też mogło zrobić mieszkania i wynajmować przecież to jest dochód panowie rządzący myślcie trochę

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media