fbpx

Polecamy

Komunikat ZEC Komunikacja Miejska dotyczący nowego rozkładu jazdy

Komunikat ZEC Komunikacja Miejska dotyczący nowego rozkładu jazdy Komunikat ZEC Komunikacja Miejska dotyczący nowego rozkładu jazdy

Do naszej redakcji dotarł apel Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska dotyczący nowego rozkładu jazdy autobusów który zacznie obowiązywać już od 1 lutego.

Jego treść prezentujemy poniżej.

Komunikat / APEL
Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska

Nowy rozkład jazdy autobusów zacznie obowiązywać od 1 lutego 2020 r. Oprócz przywrócenia dawnej numeracji, o co od dawna wnioskowali mieszkańcy - linie 0, 2, 3 i 8 będą miały największą częstotliwość kursowania. Te linie obsługują główne ulice i osiedla w zabudowie wielorodzinnej. Autobusy tych linii będą kursować w godzinach od 5.30 do 16.00 z częstotliwością nie mniejszą niż 15 min. w obu kierunkach, umożliwiając pasażerom dotarcie w wybrane miejsce. Tym samym, na głównych ulicach miasta zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów. Ograniczone zostaną najsłabiej wykorzystywane dotychczas kursy, głównie na przedmieściach miasta. W ten sposób chcemy zmniejszyć wydatki na linie, które jeżdżąc bez pasażerów lub z pojedynczymi osobami generują straty.

W wyniku prowadzonych konsultacji i analiz pojawia się wyraźny problem z dopasowaniem autobusów do godzin rozpoczęcia pracy w firmach i zakładach pracy na terenie miasta.

Rozpoczynanie pracy o godz. 6:00 w niektórych firmach zlokalizowanych w tym samym rejonie miasta, w którym większość zakładów rozpoczyna pracę od 6:30 powoduje, że niemożliwy technicznie jest przywóz osób do pracy na godz. 6:00 i 6:30. Przekracza to możliwości techniczne, logistyczne i kadrowe naszego zakładu.

Wobec powyższego wystosowujemy prośbę i apel do pracodawców o zmianę godziny rozpoczęcia pracy.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska jest przygotowany do tego, by praktycznie ze wszystkich punktów miasta zapewnić w nowym rozkładzie jazdy dowóz pracowników na godziny: 6:30, 14:30, 22:30 oraz jednocześnie odwóz po zakończeniu tych zmian pracy.

Takie rozwiązanie spowoduje większe napełnienie autobusów, a jednocześnie zmniejszy ruch pojazdów osobowych. Od dobrej woli przedsiębiorców zależy, czy uda się wdrożyć postulowane zmiany. Wymierne korzyści odczują mieszkańcy i pracodawcy, będzie to również korzyść dla środowiska.

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Komunikacja Miejska prosi o rozważenie zaproponowanego rozwiązania, polegającego na dostosowaniu godzin rozpoczęcia I zmiany od godziny 6.30.

Z poważaniem, Marcin Pocheć.


reklama


1 komentarz

  • Katarzyna
    Katarzyna piątek, 31 styczeń 2020 21:12 Link do komentarza

    Szkoda, że państwo układając nowy rozkład jazdy pominęli osiedle Południe. Brak połączenia z Rynkiem to dla wielu osób duze utrudnienia. Jestem osobą poruszającą się o kulach i dotarcie do pracy będzie dużym wyzwaniem. Pozdrawiam

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media