fbpx

Polecamy

Ponad 41 milionów na „Ekologiczne Starachowice”

Ponad 41 milionów na „Ekologiczne Starachowice” Ponad 41 milionów na „Ekologiczne Starachowice”

Prezydent Starachowic Marek Materek oraz Marszałek Andrzej Będkowski wspólnie z członkami Zarządu Województwa Świętokrzyskiego popisali dziś, historyczną dla Starachowic, umowę na ponad 41 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Fundusze te przeznaczone zostaną m.in. na inwestycje związane z wymianą taboru autobusowego i poprawą stanu dróg w mieście.

- Ponad 41 mln zł samego dofinansowania to jest rekord, jeśli chodzi o Starachowice i projekt realizowany przez Urząd Miejski – mówi Prezydent Miasta Marek Materek - Ten projekt łączy z drugim na który otrzymaliśmy dofinansowanie 27 mln zł. W sumie na ekologiczny transport w Gminie Starachowice wydamy w najbliższych latach blisko 90 mln zł.

Projekt zakłada zakup 15 nowych autobusów na gaz, budowę stacji ładowania CNG, przebudowę trzech ulic w mieście: Konstytucji 3 Maja, Parkowej i ul. Partyzantów na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Oświatowej, budowę 12 km ścieżek rowerowych, budowę ronda u zbiegu ulic Moniuszki, Nowowiejskiej i 6 Września, montaż 20 wiat przystankowych, budowę energooszczędnego oświetlenia przy ulicach Konstytucji 3 Maja i Parkowej, zakup systemu roweru miejskiego.

- Po wdrożeniu tego projektu będziemy mieli najbardziej ekologiczny transport w województwie świętokrzyskim i najnowszy tabor autobusowy – informuje prezydent - Wszystkie autobusy, które będą niezbędne do zapewnienia komunikacji publicznej do końca przyszłego roku zostaną wymienione na nowe. Dla wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta, tych którzy chcieliby dojeżdżać do pracy, szkoły czy innych instytucji na rowerze dobrą informacją jest projekt dotyczący budowy ścieżek rowerowych. Cieszę się, że udało nam się pozyskać te fundusze i dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie projekty zostały zrealizowane tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Jako pierwsze będą realizowane przebudowy dróg. W tym roku ogłosimy przetarg na przebudowę ulic Konstytucji 3 Maja, Parkowej i fragmentu ul. Partyzantów. Te prace rozpoczną się jeszcze w roku 2020.

Informacje dotyczące zbiorczego projektu ”Ekologiczne Starachowice'” przedstawiają poniższe grafiki.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media