fbpx

Polecamy

Młodzież z OSiW OHP w KWS Dragon (zdjęcia)

Na sportowo rozpoczęły się ferie dla wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. W środę, 29 stycznia, dziewczęta i chłopcy, wraz z opiekunami – Eweliną Lewkowicz, Katarzyną Osińską i Joanną Rychtą, wybrali się do Klubu Sportów Walki Dragon.

Tam, w sali treningowej, wszyscy wzięli udział w zajęciach sportowych oraz pokazie sztuk walki, który zaprezentował trener kadry narodowej juniorów w kickboxingu, Marek Jasiński wraz z Klaudią Frydrych, młodą zawodniczką. Klub Dragon jest jednym z najlepszych kickbokserskich klubów w Polsce w kategoriach młodzieżowych. Jego celem jest upowszechnianie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia oraz propagowanie sportów wyczynowych, przy jednoczesnym budowaniu zdrowej rywalizacji, silnego charakteru w duchu olimpijskim, a także koleżeńskiej atmosfery wśród dzieci i młodzieży.

- Sporty walki to praca nad sobą, to dobra metoda na doskonalenie swojej kondycji, na zachowanie zdrowia, siły, koordynacji. To wspaniała forma rozwoju duchowego, która uczy dyscypliny i kontroli nad emocjami. Jest to ważne dla młodych ludzi, zwłaszcza teraz, w dobie Internetu i gier komputerowych, które wypierają aktywność fizyczną. Warto ćwiczyć, warto dbać o swoją kondycję – powiedział trener Marek Jasiński.

- Trenuję w klubie już 4 lata. Jest to dla mnie nie tylko dobra zabawa, ale także walka ze stresem, ze słabościami. Obecnie mam 5 stopień w kickboxingu. Robię to dla siebie, jest to moje hobby i chciałabym kontynuować tę drogę w przyszłości – dodała Klaudia Frydrych, zawodniczka w klubie Dragon.

Klub Dragon odwiedza wielu uczestników OSiW OHP. Są to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wiele z nich marzy o karierze sportowej. Na razie to dopiero początki, ale w przyszłości - kto wie?


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media