fbpx

Polecamy

Spotkania podczas ferii (zdjęcia)

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z przedstawicielką Sanepidu przeprowadzili kilka spotkań z dziećmi i młodzieżą. Podczas wizyt rozmawiano na tematy dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w trakcie ferii zimowych.

W minionym tygodniu zostało przeprowadzonych kilka spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii. To już prawie półmetek czasu wolnego od szkoły, ale nie wolnego od przestrzegania zasad i przepisów które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2020” policjanci przeprowadzają spotkania profilaktyczne na terenie całego powiatu. Spotkania przeprowadzane były wspólnie z panią Agnieszką Pastuszką z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach, która przekazała dzieciom i młodzieży ważne informacje dotyczące zdrowia, profilaktyki oraz zasad które trzeba przestrzegać, aby nie zachorować.

Spotkania odbyły się m. in. w Starachowickim Centrum Kultury, w Muzeum Przyrody i Techniki oraz w Świetlicy Środowiskowej „SUKCES” w Starachowicach. Podczas spotkań poruszane były również kwestie dotyczące zabawy w miejscu zamieszkania, wybierania tylko bezpiecznych miejsc oraz unikania zabawy na jezdni. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drodze. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom i młodzieży jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz jak prawidłowo z nich korzystać. Dzięki wykorzystaniu „Magicznej Tuby” zademonstrowano wszystkim uczestnikom spotkań co dzieje się, gdy pieszy nie korzysta z elementu odblaskowego. Podczas każdego ze spotkań rozdawane były elementy odblaskowe oraz ulotki.


reklama


PK / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media