fbpx

Polecamy

Ze śmieciami z Seredzic do Starachowic

Ze śmieciami z Seredzic do Starachowic Ze śmieciami z Seredzic do Starachowic

W trakcie służby, rewirowi Straży Miejskiej regularnie ustalają sprawców którzy wyrzucają śmieci na terenie miasta. Coraz większą skuteczność zawdzięczamy dobrej współpracy z mieszkańcami i zarządcami, którzy nie są obojętni na zauważone przypadki podrzucania śmieci.

W trakcie prowadzonych czynności służbowych, strażnicy zatrzymują sprawców nie raz na „gorącym uczynku” lub trafiają do nich po śladach, które znajdują w samych śmieciach. Choć to przykre, ilość ukaranych sprawców zanieczyszczania jest coraz wyższa.


reklama


W zeszłym roku przeprowadzono z tego tytułu 390 postępowań w stosunku do sprawców wykroczeń. Nakładane coraz surowsze kary, mają skutecznie zniechęcić kolejnych sprawców zaśmiecania, a dla innych być ostrzeżeniem.

Kolejnym ustalonym sprawcą podrzucania starych foteli w rejon altany śmietnikowej przy ul. 8-go Maja okazał się mieszkaniec Seredzic. Straż Miejska ma nadzieję, iż 63-letni sprawca którego gościli ostatnio w komendzie, właściwie zrozumiał sens działań.

- Wstyd jest dość spory, gdy w drogę powrotną oprócz mandatu, trzeba zabierać podrzucone „graty”. Dlatego ku przestrodze innym apelujemy ponownie – decydując się na podrzucanie śmieci, liczcie się z tym, iż późniejsze koszty uporządkowania terenu i nałożona kara, znacznie przewyższą koszt wywozu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie możemy oddać takie gabaryty za darmo. - informują strażnicy miejscy.

straż miejska / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media