fbpx

Polecamy

Kolejna gminna droga do przebudowy (zdjęcia)

Trwają prace przygotowawcze do budowy drogi gminnej od Mirca-Poduchownego do końca Mirca-Korzonka.

Mieszkańcy obydwu miejscowości wzięli udział w spotkaniu, które z inicjatywy wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna zostało zorganizowane w środę 29 stycznia w Szkole Podstawowej w Mircu. Wójt gminy Mirosław Seweryn przedstawił zebranym założenia do planowanej inwestycji „Przebudowa drogi gminnej nr 347007 T Poduchowne – Korzonek – II etap”.

W spotkaniu licznie uczestniczyli mieszkańcy, udział wzięli także radni Piotr Kruk i Marcin Gwóźdź, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu: kierownik referatu inwestycji Ryszard Nowak  i pracownik referatu inwestycji Sławomir Płaneta oraz projektantka drogi Justyna Rybak. Justyna Rybak szczegółowo omówiła wszystkie kwestie formalnoprawne dotyczące projektu przebudowy drogi gminnej od miejscowości Mirzec-Poduchowne do końca Mirca-Korzonka.

Obecni na spotkaniu mieszkańcy zadawali pytania oraz przedstawiali swoje uwagi co do zaproponowanego przebiegu drogi. Odbyły się także konsultacje indywidualne z właścicielami gruntów przyległych do drogi oraz spisane zostały stosowne oświadczenia właścicieli nieruchomości dotyczące zgody na przebudowę drogi.

Gmina Mirzec planuje zakończenie prac projektowych w II kwartale 2020 roku, a następnie będzie ubiegała się o dofinansowanie budowy z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwsze prace budowlane na drodze zaplanowane są na rok 2021.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media