fbpx

Polecamy

Starachowice w studenckich projektach (zdjęcia, wideo)

Po raz piąty studenci Politechniki Warszawskiej prezentowali projekty zagospodarowania przestrzennego wybranych obszarów problemowych Starachowic. Tym razem w pracach seminaryjnych znalazły się m.in. osiedle przy ul. Leśnej, osiedla Łazy , Brazylia, Górniki, teren dworca kolejki wąskotorowej, dawna baza PKS.

Uczestnikami tegorocznego seminarium byli studenci studiów stacjonarnych II stopnia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wraz z opiekunami dr inż. arch. Agnieszką Cieślą, oraz dr inż. Andrzejem Szymonem Borkowskim. Obszarami problemowymi, nad którymi tym razem pracowali studenci były rejony: ulicy Leśnej wraz z laskiem, ulica Wojska Polskiego i teren zlokalizowany za Zakładem Doskonalenia Zawodowego, teren dawnej bazy PKS przy ul. Wiosennej, osiedle Górniki pomiędzy ulicami Moniuszki i Nowowiejską, osiedle Łazy pomiędzy ulicami Polną i Długą oraz zagospodarowanie okolic dworca kolejki wąskotorowej w sąsiedztwie placu targowego.

Przyjazd studentów związany jest z realizacją zadań zawartych w porozumieniu Gminy Starachowice i Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Porozumienie zostało zawarte w 2015 roku, a w roku akademickim 2019/20 roku miała miejsce piąta edycja wyjazdowego seminarium projektowego.

- W trakcie roku akademickiego, w semestrze zimowym, prowadzone są zajęcia w ramach przedmiotu (seminarium) „Komputerowe modele przestrzenne – zastosowanie w analizach i projektach”, których tematyką jest opracowanie zagospodarowania wybranych terenów, problemowych lub mających potencjał inwestycyjny z zakresu rozwoju i obsługi miasta, z naciskiem na usługi społeczne – informuje Architekt Miasta Marcin Bednarczyk.

W ramach projektu przewidziane są dwa przyjazdy grupy studentów. Pierwszy przyjazd na początku semestru (październik), który ma na celu zapoznanie się z obszarami, inwentaryzacją terenu oraz wyjaśnienia udzielone przez pracowników urzędu. Drugi przyjazd pod koniec semestru (styczeń), ma na celu prezentację prac na Sali Olimpia przez ich autorów.

Ponadto w ramach innego przedmiotu studenci opracowują projekty Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Starachowice. Studenckie prace mogą być inspiracją dla nowych rozwiązań w projektach opracowywanych przez gminę, a pracownikom urzędu dają możliwość szerszego spojrzenia na zagadnienia projektowe i przestrzenne.


reklama


IMG 9746IMG 9663IMG 9660IMG 9700IMG 9690IMG 9672IMG 9669prace studentów

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media