fbpx

Polecamy

Pogrzeb śp. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gadce Lidii Drożdżał (zdjęcia)

5 lutego pożegnaliśmy Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Gadce śp. Lidię Drozdżał, niezwykle skromnego i dobrego człowieka.

Na pogrzeb zmarłej 1 lutego Nauczycielki przybyli oprócz krewnych Jej byli i obecni uczniowie, znajomi oraz wszyscy ci, którym dane było poznać Jej serce otwarte na bliźniego. Wśród żałobników byli m.in.: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza z radnymi, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu, GOPS, CUW, dyrektorzy szkół, nauczyciele, sołtysi i strażacy. W ostatniej drodze towarzyszyły śp. Dyrektor Lidii Drożdżał poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gadce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gadce.

Mszę świętą koncelebrowaną w intencji Zmarłej odprawili: były, wieloletni  wikary w Gadce ks. Andrzej Pyzik, pochodzący z Osin  ks. Tomasz Nobis i ks. proboszcz parafii w Gadce Henryk Kołaziński, który wygłosił kazanie. Do mszy służyli wąchoccy cystersi brat Albert i brat Marian. „Barkę”, ulubioną pieśń śp. Dyrektor Lidii Drożdżał, zaśpiewała schola złożona z uczniów miejscowej szkoły kierowana przez Joannę Pastuszkę.

Śp. Lidię Drożdżał wspominali w swych wystąpieniach: nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Gadce Beata Paszkowska, ksiądz Andrzej Pyzik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Mircu Alicja Raczyńska.

Śp. Lidia Drożdżał przez całe swe zawodowe życie związana była ze szkołą w Gadce. Pracę rozpoczęła 1 września 1991 roku. Nauczała przyrody i biologii. Dyrektorem placówki została w roku 2000. Na pierwszym miejscu stawiała zawsze dobro swych uczniów. Uśmiechem i życzliwością zjednywała sobie najmłodszych i dorosłych, dla których była po prostu Panią Lidzią.
Czas Jej dyrektorowania to pomyślne lata dla szkoły, która w 2005 roku przeniosła się do nowego budynku, a 11 października 2014 roku z inicjatywy swej Dyrektor przyjęła imię Świętego Jana Pawła II i otrzymała sztandar. 15 września 2018 roku śp. Dyrektor Lidia Drożdżał kierowała obchodami 100-lecia placówki. Wszystkie swe działania skupiała na poprawie jakości pracy szkoły i na jednoczeniu wokół niej całego środowiska.

Śp. Lidia Drożdżał była wzorem nauczyciela, dyrektora i człowieka. Spoczęła na cmentarzu w Gadce.

Cześć Jej pamięci.


reklama


JR / UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media