fbpx

Polecamy

Inwestycje w Starachowicach wychodzą na peryferie miasta (zdjęcia)

Zakończyły się dwa z trzech zaplanowanych etapów związanych z remontem i przebudową ul. Fryderyka Lempe. Pierwszy etap obejmował remont drewnianego mostu na rzece Kamiennej(wymiana drewnianej konstrukcji, odnowa podpór), drugi – wykonanie drogi z chodnikiem od mostu do torów kolejowych.

Nadszedł czas na wykonanie drogi na odcinku od wyremontowanego mostu do ul. Ostrowieckiej, a tym samym zakończenie remontu i przebudowy drogi. Tą informacją podczas konferencji prasowej przy ul. Fryderyka Lempe podzielił się z mieszkańcami Prezydent Miasta Marek Materek. Obecni byli także m.in. wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która współpracowała z gminą Starachowice i pomagała w uzyskaniu dofinansowania na ten cel oraz Krzysztof Różycki reprezentujący mieszkańców osiedla Michałów.

„Coś za coś”

Na wykonanie inwestycji gmina pozyskała 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (ponad 1 100 000 złotych na trzy etapy prac). W kontekście realizacji inwestycji Prezydent poruszył temat utrudnień dla mieszkańców wynikających z ograniczenia linii nr 5. Jak podkreślał, dzięki ograniczeniu wydatków bieżących gmina mogłaby przeznaczać więcej na realizację wyczekiwanych inwestycji, a wskutek zmian w Miejskim Zakładzie Komunikacji gmina do komunikacji miejskiej dopłaca 8,5 mln złotych rocznie zamiast 9,5 ml złotych.

Dofinansowanie na remont i przebudowę ul. Fryderyka Lempe udało się pozyskać dzięki możliwości realizowania inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w cyklu kilkuletnim, a nie tylko i wyłącznie rocznym. Dzięki temu nie ma zagrożenia utracenia dotacji wskutek nie wykonania wszystkich prac związanych z inwestycją w danym roku kalendarzowym.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media