fbpx

Polecamy

Marcin Bondarowicz z kolejną międzynarodową nagrodą (zdjęcia)

Marcin Bondarowicz, artysta plastyk pochodzący ze Starachowic zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym w Turcji w miejscowości Bursa. Była to już siódma edycja konkursu. W tym roku tematem przewodnim były „istotne zmiany na świecie”.

Konkurs organizowany jest przez turecką organizacje KalDer Bursa oraz Anatolskie Stowarzyszenie Rysowników. W pierwszym etapie konkursu 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest wpłynęło 932 prace 362 artystów z 51 krajów. Wstępną selekcje przeszło kolejno 100 rysunków z których Jury wyłoniło zwycięzców.

W wyniku tajnego głosowania Jury ogłosiło ostateczny werdykt:

Pierwsza nagroda: Marcin Bondarowicz – Polska

Druga nagroda: Alireza Karimi Moghaddam – Portugalia

Trzecia nagroda: Borislav Stankovic – Serbia

Wyróżnienie 1 : Agus Harsanta - Indonezia

Wyrózneinie 2: Tommy Thomdean - Indonezia

Wyróżnienie 3: Vasiliy Alexandrov – Rosja

Nagroda specjalna Anatolian Cartoonist Association: Mohsen Asadi - Iran

Pierwsza nagroda w Turcji, to kolejny sukces Marcina Bondarowicza. W ubiegłym roku artysta zdobył Brązowy Medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym kokursie International Cartoon Competition on Environmental Protection zorganizowanym w Chinach. W zorganizowanym w ubiegłym roku 7th “RED MAN” BIENNIAL, China 2019 Marcin Bondarowicz zostali uhonorowany nagrodą „Excellent Prize” nagrodę za pracę w kategorii „Cartoon”. Z początkiem roku informowaliśmy o nagrodzie w Indiach gdzie praca Bondarowicza znalazła się wśród pięciu najlepszych rysunków konkursowych w Indiach International Cartoon Contest & Exhibition JaiJagat 2020.

Marcin Bondarowicz urodził się w 1976 roku w Starachowicach). Rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora.


reklama


Pierwsza nagroda, Marcin Bondarowicz

 

Druga nagroda: Alireza Karimi Moghaddam - Portugalia

 

Trzecia nagroda: Borislav Stankovic - Serbia

 

Wyróżnienie pierwsze: Agus Harsanta - Indonezja

 

Wyróżnienie drugie: Tommy Thomdean - Indonezja

 

Wyróżnienie trzecie: Wasilij Aleksandrow - Rosja

 

Jury

yenidonem / inf. / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media