fbpx

Polecamy

Kultura przez duże K - bezprecedensowe wydarzenie w powiecie starachowickim (zdjęcia, wideo)

Po raz pierwszy w historii odbędzie się w Starachowicach jeden z koncertów w ramach 34. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga Ludwiga van Beethovena! Imprezę poprzedzi wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”.

22 marca br. w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach odbędzie się wręczenie Honorowej Nagrody Gospodarczej Starosty Starachowickiego pn. „Żelazny Pierścień”.

Władze powiatu uhonorują w ten sposób przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju powiatu, ale też tych którzy w trudnych latach transformacji nie wahali się podjąć ryzyka i rozpoczęli działalność albo ją rozwijali. Będzie to także promocja najlepszych przedsiębiorstw powiatu starachowickiego, inspirowanie ich do dalszego rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych działań innowacyjnych zwiększających ich konkurencyjność.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Statuetka ma wyjątkową formę. Nawiązuje do autentycznych pierścieni z okresu III w n.e. odnalezionych w dolinie rzeki Kamiennej w 1930 r. Na gemmie znalezionych wówczas pierścieni znajdowała się bogini mądrości - Atena trzymająca na ręku Nike - boginię zwycięstwa. I właśnie takie statuetki otrzymają zwycięskie firmy.

Bezpośrednio po gali wręczenia nagrody odbędzie się wyjątkowy koncert. Impreza, która od ponad 20 lat przyciąga nie tylko polskich melomanów, ale także turystów i miłośników muzyki z całego świata. To właśnie u nas, w Powiecie Starachowickim odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów w ramach 24. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Festiwalu, który stał się ważnym elementem życia kulturalnego Europy.

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, którego pomysłodawcą i założycielem jest pani Elżbieta Penderecka. Powiat Starachowicki dołączył w tym roku do elitarnego grona samorządów, które współtworzą to wydarzenie. Wprawdzie główna część festiwalu odbywa się od 2004 r. w Warszawie, ale równolegle do niej organizowane są także koncerty w innych miastach w Polsce. I jeden z nich odbędzie się właśnie 22 marca w naszym muzeum, na równo 7 dni przed koncertem inauguracyjnym w Warszawie. Przez kilka godzin będziemy muzyczną stolicą Polski. Przed starachowicką publicznością wystąpi troje młodych, ale bardzo utytułowanych artystów- Aleksandra Świgut, Krzysztof Książek i Adam Goździewski, którzy zaprezentują się w repertuarze Fryderyka Chopina oraz Siergieja Rachmaninova.

Będzie to znakomita promocja Powiatu Starachowickiego, nie tylko za sprawą melomanów którzy tutaj przyjadą i będą mieli okazję zwiedzić muzeum i cały powiat starachowicki, ale także materiałów promujących to wydarzenie, w których również zaistniejemy.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp będzie wolny. Już dziś serdecznie zapraszamy!


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media