fbpx

Polecamy

Pożar hali w Starachowicach. Tartak i skład drewna w ogniu (zdjęcia, wideo)

W Starachowicach w sobotę wieczorem wybuch pożar hali w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Płomienie objęły tartak i skład drewna firmy Drewex. Na miejscu pracowało ponad 20 zastępów straży pożarnej. Potrzebny był podnośnik i cysterna z wodą.

Strażacy informacje o pożarze otrzymali po godzinie 20. Płomienie objęły halę do obróbki drewna w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W środku znajdowały się tartak i skład drewna. Jak informuje portal Echo Dnia, w środku było wiele wiór i trocin, które łatwo zajęły się ogniem.

Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej z powiatu starachowickiego oraz ciężkie zastępy z Ostrowca, Kielc, Skarżyska.

- Nasze działania zakończyły się przed godziną 23 - informuje OSP w Wielkiej Wsi.


reklama


W sumie w akcji wzięło udział ponad 20 zastępów straży pożarnej z całego województwa. Potrzebny był podnośnik i cysterna z wodą. Sytuację udało się opanować dopiero po godz. 22. Wtedy strażacy zaczęli rozbierać część hali i usuwać spalony sprzęt.

Pożar udało się szybko opanować. Poszkodowana została jedna osoba. To pracownik firmy, który pomagał strażakom w początkowej fazie pożaru. Mężczyzna został opatrzony na miejscu.

Według nieoficjalnych informacji portalu przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Źródło: Echo Dnia / wp.pl / osp wielka wieś / starachowice 998

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media