fbpx

Polecamy

Kolizje, wypadki i przekroczenia prędkości. Policyjne podsumowanie ostatnich dni

Kolizje, wypadki i przekroczenia prędkości. Policyjne podsumowanie ostatnich dni Kolizje, wypadki i przekroczenia prędkości. Policyjne podsumowanie ostatnich dni

Od 11 maja do dzisiaj na drogach powiatu starachowickiego doszło do 18 kolizji i 3 wypadków w których trzy osoby zostały ranne, a jedna poniosła śmierć. W 12 przypadkach policjanci karali kierujących w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Natomiast 6 kierujących wykazało się skrajną nieodpowiedzialnością decydując się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, jazda pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego to niektóre przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego każdy z nas wsiadając za tzw. „kółko” kierownicy powinien mieć przede wszystkim do tego uprawnienia, znać i stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz być wypoczętym i skoncentrowanym na tym co dzieje się na drodze. Natomiast każdy uczestnik ruchu drogowego od pieszego po kierującego powinien zachowywać ostrożność, a gdy sytuacja tego wymaga szczególną ostrożność oraz unikać wszystkich sytuacji, które mogłyby doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


reklama


Od 11 maja do dzisiaj na drogach powiatu starachowickiego doszło do 18 kolizji oraz 3 wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć, natomiast 3 osoby zostały ranne. W trakcie tego okresu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 12 kierujących, którzy jadąc w obszarze zabudowanym prowadzili pojazd z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h. Natomiast w 6 przypadkach kierowcy wsiadając za kierownicę pojazdu wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością ponieważ, znajdowali się pod wpływem alkoholu lub innego środka podobnie działającego do niego.

Policja: Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i ostrożność

Każdy z nas stosując się do przepisów i zasad ruchu drogowego, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo swoje i osób z którymi podróżuje. Włączenie świateł mijania, zapięcie pasów bezpieczeństwa, koncentracja podczas jazdy, upewnienie się co do manewru który zamierzamy wykonać, nie korzystanie z telefonu podczas jazdy to niektóre czynności, które każdy z nas powinien przestrzegać i je stosować, aby nam i innym uczestnikom ruchu stworzyć bezpieczne korzystanie z drogi. 

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media