fbpx

Polecamy

ZSZ nr 1 w Starachowicach na wysokim miejscu w konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!”

ZSZ nr 1 w Starachowicach na wysokim miejscu w konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!” ZSZ nr 1 w Starachowicach na wysokim miejscu w konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!”

Uczniowie Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 biorą udział w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” organizowanym przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach.

Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa finansowego młodych osób poprzez poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół średnich w zakresie zarządzania finansami osobistymi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju ich kompetencji rynkowych jako konsumentów oraz potencjalnych przedsiębiorców.

W ramach projektu powstał w ZSZ nr 1 Klub Młodego Finansisty, który skupia 32 uczniów z klasy I D i I H kształcących sie w zawodzie technik rachunkowości i technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz z klasy III a - uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista.

Wezwaniem dla członków Klubu był udział w konkursach z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości: „Ekonomiczny Maraton Internetowy”, „Wirtualny biznes – realne umiejętności”, „Blogerzy na 6 z plusem!” oraz w konkursie plastycznym „Akademia Ekspertów Pieniądza”.

Pomimo odwołania zajęć w szkole i prowadzenia zajęć zdalnie, uczniowie Technikum nr 1 należący do Klubu Młodego Finansisty aktywnie brali udział w konkursach w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” organizowanych przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach. Opiekę nad Klubem i projektem ze strony nauczycieli pełni Renata Rychlik.


reklama


Ekonomistki z Technikum nr 1 - Martyna Zimnicka, Aleksandra Zielińska, Julita Spadło i Daria Orczyk z klasy III a, zajęły II miejsce w konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!”

Konkurs rozpoczął się 21 lutego 2020r. i polegał na publikowaniu na blogu projektowym postów edukacyjnych wprowadzających w określoną problematykę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Co piątek przez 6 kolejnych tygodni miały być podawane szczegółowe tematy do opracowania własnych postów przez każdą z drużyn blogerskich. W konkursie brało udział 11 drużyn ze szkół województwa świętokrzyskiego. 11 marca 2020 r. konkurs został zawieszony wraz z innymi działaniami projektowymi. 25 marca zostały wznowione blogi na stronie internetowej aby dokończyć planowane publikacje postów przez drużyny.

Drużna blogerska nr 4 z ZSZ nr 1 w Starachowicach opracowała i opublikowała 6 własnych postów na blogu projektowym na następujące tematy: Ekonomia społeczna, szansą na lepsze życie…, World of Warcraft a karta płatnicza, Czym jest ,,odbicie zdechłego kota”?, Tulipomania – spekulacyjna gorączka, Jen w Kraju Kwitnącej Wiśni, Czym jest mediacja?.

Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną, przystępny język i atrakcyjną formę wpisu ale także oryginalność tekstów i lekkość pióra, pomysłowość w doborze treści oraz poczucie humoru, jak również okraszenie postów własną grafiką.

Posty blogerek z ZSZ nr 1 posiadały te atuty a dodatkowo zawierały ciekawe własnoręcznie wykonane grafiki dopasowane do tematów postów edukacyjnych.

Martyna, Ola, Julita i Daria w nagrodę dostaną po czytniku e-book oraz dodatkowo wraz z opiekunką Renatą Rychlik wezmą udział w wycieczce edukacyjnej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Planowany termin wycieczki to koniec września 2020 r.

O pozostałych konkursach napiszemy w kolejnych artykułach.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media