fbpx

Polecamy

Pięć nowych przypadków COVID-19 w powiecie

Pięć nowych przypadków COVID-19 w powiecie Pięć nowych przypadków COVID-19 w powiecie

W województwie świętokrzyskim Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Większość z nich to mieszkańcy powiatu starachowickiego.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego wśród chorych są cztery kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego oraz mieszkanka powiatu ostrowieckiego. Jedna osoba przegrała walkę z wirusem, to 86-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ostrowieckiego.


reklama


Największe ognisko koronawirusa w regionie znajduje się w starachowickich zakładach mięsnych Animex Foods. W piątek potwierdzono kolejne zakażenia. 

- Aktualny stan zarażonych to 46 pracowników Animex oraz sześć osób z firm zewnętrznych świadczących usługi na rzecz zakładów - powiedział Gazecie Wyborczej Łukasz Dominiak, rzecznik prasowy Animex Foods.

Jak informuje GW rzecznik Animex Foods obecnie na kwarantannie znajduje się 170 pracowników firmy, razem z członkami rodzin jest to 300 osób. W zakładzie produkcja trwa nadal.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 438 zachorowania na COVID-19, w tym 22 zgonów, chorobę pokonało 247 osób.

gazeta wyborcza / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media