fbpx

Polecamy

Zarzuty radnej Danuty Krępy: “Zarząd powiatu idzie w jednym kierunku.”

Zarzuty radnej Danuty Krępy: “Zarząd powiatu idzie w jednym kierunku.” Zarzuty radnej Danuty Krępy: “Zarząd powiatu idzie w jednym kierunku.”

29 maja odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Na spotkaniu obecnych było 21 radnych, którzy pomimo upomnień, nie mogli pozostawić pewnych kwestii bez wyrażenia swojej opinii.

Już podczas otwarcia Sesji, przewodnicząca Rady Powiatu, poprosiła o sprawne przeprowadzenie obrad w związku z działaniami mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Pytanie dotyczące materiałów prezentowanych na Sesji radni mogli przesyłać drogą mailową.

Kiedy doszło do omówienia zmian w budżecie powiatu starachowickiego na 2020 rok, rozgorzała dyskusja. Po odczytaniu projektu uchwały przez Skarbnik Powiatu Starachowickiego, Magdalenę Zawadzką, po raz kolejny powrócił temat przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 do budynku po gimnazjum nr 3 przy ulicy Leśnej 10a.

W uchwale zawarte były między innymi informacje o wprowadzeniu 230 tysięcy złotych na wykonanie remontu w szkołach i placówkach oświatowych zgodnie z zaleceniami SANEPID-u.

Wydatki mają objąć remont podłogi sali gimnastycznej w ZSZ nr 2, wykonanie podłączenia studzienki kanalizacyjnej na w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym oraz na przygotowanie nowej siedziby Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej w budynku przy ul. Glinianej 10a. Starostwo zabezpieczyło także kwotę 23 500 złotych na ewentualną realizację innych prac wynikających z zaleceń SANEPID-u w budynkach szkół i placówek oświatowych.

Po odczytaniu projektu uchwały głos zabrała radna Danuta Krępa. Zwróciła uwagę na pominięcie w projekcie zmian w budżecie powiatu remontu hali w Zespole Szkół Zawodowych nr 3. Kwestię braku środków, o które wielokrotnie wnioskowano, skomentowała następująco:

- Sprawa jest jasna: Zarząd Powiatu idzie w jednym kierunku. W kierunku tylko i wyłącznie przeniesienia ZSZ nr 3 do lokalizacji przy ulicy Leśnej po budynku Gimnazjum nr 3. Natomiast nie zważa na głosy nauczycieli, rodziców, uczniów, a także na głosy części radnych - myślę tu oczywiście o radnych z Prawa i Sprawiedliwości.

Radna odmówiła poparcia projektu uchwały, dodając że choć cieszy ją otrzymanie środków na remonty przez inne placówki, w ZSZ nr 3 także są zalecenia SANPEID-u do remontu, a szkoła jest wciąż pomijana.

- Spotykamy się tutaj z lekceważeniem, nasz głos nie jest zupełnie słyszany. Nie ma woli współpracy w tym zakresie ze strony Państwa. - zwróciła się do radnych.

Poparcie projektu odmówiła także radna Joanna Główka, podkreślając ponownie ignorowanie głosów radnych PiS-u w podejmowaniu decyzji.

- Jesteśmy traktowani w sposób nieelegancki, żeby nie powiedzieć ostrzej, dlatego ja tych zmian nie poprę.

Starosta krótko odniósł się do wypowiedzi radnych. Poinformował, że zalecenia SANEPID-u wydane dla ZSZ nr 3 zostały przedłużone - częściowo do 31 grudnia 2021 roku, w kilku punktach do 31 sierpnia 2021 roku.
Przed głosowaniem w sprawie projektu uchwały, radna Agnieszka Kuś poinformowała o pracownikach ZSZ nr 3, którzy ze środków własnych i pieniędzy sponsorów, sami podjęli się odnawiania sali gimnastycznej.

- Wszystkim zależy, żeby ta szkoła została tam, gdzie jest. Sala wygląda pięknie, ale na niektóre rzeczy będą potrzebne pieniądze ze starostwa.

Ostatecznie podczas głosowanie w sprawie zmian w budżecie Powiatu Starachowickiego na rok 2020 13 radnych opowiedziało się za, 7 przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Tym sposobem Rada Powiatu w Starachowicach podjęła uchwałę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media