fbpx

Polecamy

Punktu pobrań w Starachowicach nie będzie. Wojewoda: nic złego się nie dzieje

Punktu pobrań w Starachowicach nie będzie. "Nic złego się nie dzieje" Punktu pobrań w Starachowicach nie będzie. "Nic złego się nie dzieje"

Sytuacja w firmie Animex Foods wygląda coraz bardziej niepokojąco. 500 pracowników umieszczono na kwarantannie, u ponad 60 potwierdzono zarażenie koronawirusem. 30 maja odbyła się konferencja na temat sytuacji panującej w zakładzie. Obecni na niej byli: poseł Krzysztof Lipiec, wojewoda Zbigniew Koniusz, dyr. WSSE Jarosław Ciura oraz dyrektor Animex Foods Zbigniew Nidzgorski.

Jak podaje Radio Kielce, na spotkaniu z dziennikarzami zapewniano o opanowaniu niepokojącej sytuacji w firmie.

- Nic złego się nie dzieje, a sytuacja jest opanowana. Nie musimy używać nadzwyczajnych środków, czyli np. pomocy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze są w gotowości, mogą uruchomić punkt pobrań do wymazów, ale nie ma na razie takiej konieczności - uspokajał wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Jak mówił rzecznik firmy Łukasz Dominiak, od początku epidemii podjęte zostały działania zapobiegawcze (dezynfekcja rąk, obowiązek noszenia maseczki, reorganizacja czasu pracy, odsunięcie od pracy pracowników powyżej 60 roku życia i przewlekle chorujących) zostali. Mimo to spośród 11 zakładów firmy na terenie całego kraju, przypadki zarażenia koronawirusem pojawiły się tylko w starachowickim oddziale.


reklama


Zaniepokojeni sytuacją szefowie największych zakładów działających w Starachowicach skierowali pismo do wojewody Zbigniewa Koniusza. Apelowali w nim o powołanie w mieście punktu pobrań do badań na obecność koronawirusa. Pierwszeństwo w dostępie do nich mieliby mieć pracownicy, którzy kontaktowali się z chorymi.

Wojewoda stwierdził, że aktualnie nie ma potrzeby utworzenia takiego punktu, bo sytuacja jest monitorowana. Jeśli zaszłaby konieczność utworzenia takiego punktu, żołnierze WOT są w stanie uruchomić go w kilka godzin. Punkt pobrań działa przy starachowickim szpitalu przeznaczonym wyłącznie dla chorych na COVID-19.

Zakład Animex Foods cały czas jest w kontakcie ze służbami epidemiologicznymi i jest gotów na wdrożenie kolejnych ograniczeń. Plan awaryjny zakłada kierowanie na kwarantannę każdej osoby, która ma objawy zachorowania, albo jest w grupie ryzyka. Nie ma jednak mowy o zaprzestaniu produkcji.

Więcej informacji w artykule Radia Kielce.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media