fbpx

Polecamy

Areszt dla 60-latka podejrzanego o zabójstwo

Areszt dla 60-latka podejrzanego o zabójstwo Areszt dla 60-latka podejrzanego o zabójstwo

Nawet kara dożywotniego więzienia może grozić 60-letniemu mężczyźnie, który usłyszał zarzut zabójstwa. Jest podejrzany o to, że pozbawił życia 51-latka.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Starachowicach.

- Ofiara wraz ze sprawcą i jeszcze jedną osobą spożywali alkohol w domu 60-latka. W pewnym momencie 60-latek zaatakował pokrzywdzonego nożem. Zadane ciosy okazały się śmiertelne - przekazał Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach.

O zajściu policję poinformowała 45-letnia kobieta, która wraz z mężczyznami spożywała alkohol. "Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach udali się na miejsce i zatrzymali mężczyznę" - dodał Prokopowicz.


reklama


W sobotę zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.

- W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia zgodne z zebranym materiałem dowodowym - powiedział Prokopowicz.

Zaznaczył, że prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Starachowicach o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. "Sąd uwzględnił ten wniosek" - dodał.

Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

pap / wnm / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media