fbpx

Polecamy

Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant próbuje wyłudzać dane osobowe

Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant próbuje wyłudzać dane osobowe Uwaga na oszustów! Fałszywy policjant próbuje wyłudzać dane osobowe

Do dyżurnego starachowickiej komendy wpłynęło w piątek kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta dotyczących najprawdopodobniej usiłowania wyłudzenia danych osobowych. Dzwoniący mężczyzna przedstawiał się, jako funkcjonariusz Policji i tłumaczył, że posiada podrobiony dowód osobisty osoby z którą rozmawia. Fałszywy policjant dążył do uzyskania danych, aby mógł je zweryfikować z podrobionym dokumentem.

Dzisiaj po południu starachowiccy policjanci odnotowali kilka zgłoszeń od mieszkańców miasta dotyczących sytuacji, w której zadzwonił do nich mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Sugerował on osobom z którymi rozmawia, że prawdopodobnie został podrobiony ich dowód osobisty. Starachowiccy policjanci ostrzegają przed tą metodą oszustów.


reklama


Pamiętajmy!!! Jeśli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, nie kontynuujmy rozmowy i w żadnym razie nie przekazujmy żadnych swoich danych. Oszuści mogą wykorzystać je np. do zaciągnięcia pożyczki na nasz koszt. Policjanci także nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia ich z banku, musimy pamiętać, że zawsze są to oszuści.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

pk / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media