fbpx

Polecamy

Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Starosta starachowicki Piotr Babicki codziennie za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w starachowickim szpitalu.

W poniedziałkowym komunikacie możemy przeczytać między innymi, że w Domu Pomocy Społecznej nie zwiększyła się liczba pozytywnych wyników testu w kierunku koronawirusa. Zakażenie stwierdzono jak dotąd u 33 osób,w tym 19 pensjonariuszy i 14 pracowników.

W szpitalu przebywa obecnie 75 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:

- 48 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,
- 17 osób z wynikiem negatywnym,
- 10 osób oczekuje na wynik.


reklama


Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 289. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 503. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 3268 wyników zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 32 (w tym 11 osób z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 74.

Serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w szczególności za:

- środki ochrony osobistej i środki dezynfekcji przekazane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej i grupę Widzialna Ręka – Starachowice;

- 300 maseczek uszytych przez dyrekcję i pracowników Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

- słodkie dary od Cukierni „Heka” i sklepu spożywczego „Halina” w Starachowicach.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media