fbpx

Polecamy

Punkt Pomocy Prawnej od lipca wznawia działalność

Punkt Pomocy Prawnej od lipca wznawia działalność Punkt Pomocy Prawnej od lipca wznawia działalność

Już 2 lipca wznawia swoją działalność punkt pomocy prawnej działający w budynku starachowickiego magistratu. Z bezpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Gminy Starachowice.

Przed rozpoczęciem pandemii wywołanej koronawirusem punkt pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim był niezwykle popularnym punktem poradnictwa prawnego. Z tej formy pomocy korzystało wiele osób, którzy na co dzień nie są w stanie ponieść kosztów za odpłatne usługi prawnicze. Mieszkańcy Gminy Starachowice mieli możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej dwa razy w tygodniu. Punkt działał w poniedziałki i czwartki w godzinach od 15.30 do 19.30, a miejscem jego lokalizacji był pokój nr 19 na parterze budynku Urzędu Miejskiego.

Od dnia 16 marca 2020 roku decyzją Prezydenta Miasta Starachowice, w związku z zagrożeniem zdrowia z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa, Urząd Miejski został zamknięty dla interesantów. Działalność punktu pomocy prawnej została zawieszona.


reklama


Punkt pomocy prawnej znów otwarty

Od lipca punkt znów będzie dostępny dla mieszkańców miasta. Zmienia on jednak swoją lokalizację. Porady prawne udzielane będą w Biurze Obsługi Mieszkańców (pokój nr 1, parter) na stanowisku nr 5.

Punkt czynny będzie od godziny 15.30, a osoby chętne do skorzystania z porad będą wpuszczane do budynku Urzędu Miejskiego z zachowaniem bezpieczeństwa oraz zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałania szerzeniu się koronawirusa na terenie kraju w trakcie epidemii COVID - 19 w Polsce.

Punkt pomocy prawnej czynny będzie w poniedziałki, wtorki oraz czwartki w godzinach od 15.30 do 20.30.

Otwarcie punktu zaplanowano na czwartek (2 lipca 2020 roku). Łącznie zaplanowano 64 dni działalności punktu. Ostatnim dniem działalności punktu w tym roku będzie 31 grudnia.

W załączeniu szczegółowy harmonogram prowadzenia Punktu Pomocy Prawnej.

>>> HARMONOGRAM <<<

Punkt pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim w Starachowicach

Zakres udzielanych porad obejmuje w szczególności: problemy uzależnień i przemocy w rodzinie, sprawy rozwodowe, separacje, podział majątku po rozwodzie, wychowawcze, ustalenia władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, mieszkaniowe, alimentacyjne, zaciągniętych długów, meldunkowe, eksmisje.

Z bezpłatnej pomocy prawnej mogą korzystać wyłącznie mieszkańcy Gminy Starachowice.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media