fbpx

Polecamy

Zakonnicy zasilą załogę Domu Pomocy Społecznej

Zakonnicy zasilą załogę Domu Pomocy Społecznej Zakonnicy zasilą załogę Domu Pomocy Społecznej

12 czerwca rozpoczął się trudny czas dla Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bema w Starachowicach. U jednej z pracownic zakładu wystąpiły objawy nasuwające podejrzenie, że może być zarażona koronawirusem. To właśnie w piątek 12 czerwca kobieta została przebadana – wynik testu okazał się pozytywny.

Pozostali pracownicy DPS – u musieli odbyć dwutygodniową kwarantannę – część zatrzymano w zakładzie, część odbyła kwarantannę domową. Problem narastał – okazało się, że kolejnych 14 pracowników ma wynik dodatni.

24 czerwca pod bramą Domu Pomocy Społecznej odbyła się konferencja posłanki PiS Agaty Wojtyszek, dotycząca obecnej sytuacji panującej w zakładzie.

- Ja jestem w kontakcie systematycznym z panią dyrektor, w tym momencie sytuacja się zdecydowanie poprawia. Z fundacji ORLEN, którą poprosiłam o wsparcie DPS – u, płyną środki ochrony osobistej do naszego Domu Pomocy Społecznej. Są to fartuchy ochronne jednorazowe, kombinezony ochronne, buty, maseczki zarówno jednorazowe jak i wielorazowe, są to też płyny dezynfekcyjne i dezynfektor, który pomoże dezynfekować pomieszczenia w Domu Pomocy Społecznej. – mówiła do zebranych dziennikarzy.

Niestety otrzymana pomoc materialna to za mało, w związku z dużą liczbą osób zakażonych w Domu Pomocy Społecznej brakuje rąk do pracy.


reklama


Pomoc ze Świętego Krzyża

W związku z brakującą liczbą pracowników w Domu Opieki Społecznej Agata Wojtyszek zgłosiła się z prośbą o pomoc do braci zakonnych ze Świętego Krzyża. Posłanka rozmawiała z superiorem zakonu. Jak informowała podczas konferencji, do Starachowic przybyło już dwóch braci – z Krakowa i Radomia. Zostaną przebadani, a jeśli wyniki ich badań będą negatywne, rozpoczną pracę z pozostałymi pracownikami DPS - u. Pięciu kolejnych zakonników przybędzie do Starachowic w piątek.

W starachowickim Domu Opieki Społecznej brakuje także 3 pielęgniarek i 3 opiekunek. Agata Wojtyszek apelowała do wojewody o wsparcie i skierowanie do zakładu pracy pielęgniarek z terenu województwa świętokrzyskiego, które zdecydowałyby się na pomoc. Posłanka poinformowała także, że chętnych do pomocy poszukiwać będzie także wśród szeregów Wojsk Obrony Terytorialnej. Uzupełnione tym sposobem braki w załodze DPS – u pozwolą na pełne zabezpieczenie zakładu.

Na koniec konferencji posłanka PiS poinformowała, że na ten moment wszyscy pracownicy i pensjonariusze starachowickiego zakładu czują się dobrze.

- Mam nadzieję, że ta sytuacja, te środki ochrony osobistej, które dzisiaj albo jutro już zostaną tutaj dowiezione, ta nowa zmiana kadry, która też jest przygotowana pozwoli na zabezpieczenie pracowników. – skomentowała.

starachowice-net.pl / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media