fbpx

Polecamy

Alarm przeciwpowodziowy w Wąchocku (zdjęcia, wideo) Wyróżniony

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego, który na rzece Kamiennej wynosi 190 cm, Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Stan wody w chwili obecnej wynosi 206 cm.

W godzinach przedpołudniowych, dziś tj. 24 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy w Wąchocku spotkał się z Komendantem Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Komendantem Powiatowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Podczas spotkania sztabowego rozważano ewentualne kroki, które mogą zostać podjęte w razie wystąpienia realnego zagrożenia powodzią.


reklama


W razie potrzeby Gmina może wystąpić do Wojewody Świętokrzyskiego z wnioskiem o wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej. Na chwilę obecną nie ma takiej potrzeby.

Od 2010 r. Gmina Wąchock jest w stałym kontakcie z zarządcami zbiorników Rejów w Skarżysku-Kamiennej, Suchedniowie oraz Pasternik w Starachowicach. Zrzuty wody są koordynowane, monitorowane.

Przygotowanych zostało kilka tysięcy worków na piasek, około 500 metrów rękawów przeciwpowodziowych, które pozwalają na zabezpieczenie terenów, posesji zagrożonych podtopieniami.

Sytuacja jest monitorowana na bieżąco. W razie potrzeby zostaną podjęte odpowiednie kroki w celu zabezpieczania zagrożonych powodzią terenów.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media