fbpx

Polecamy

Środa: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Środa: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu Środa: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Starosta starachowicki Piotr Babicki codziennie za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w starachowickim szpitalu.

W środowym komunikacie możemy przeczytać między innymi, że w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach nie wzrasta liczba zakażeń. Starostwo powiatowe jest w stałym kontakcie z dyrekcją. Na bieżąco analizowane są potrzeby kadrowe. Aby zapewnić ciągłość obsługi załoga została podzielona na dwie zmiany. Z uwagi na zakażenie koronawirusem, pracy nie może podjąć 14 pracowników. Zostali oni zastąpieni innymi pracownikami, u których wykluczono zakażenie, a którzy przebywali w domach.

Od wczoraj na terenie bursy szkolnej gościmy braci zakonnych, którzy zaoferowali swą pomoc dla personelu. W dniu wczorajszym zostały pobrane od nich wymazy. Jeśli wyniki testów będą negatywne, wejdą na teren placówki, by wesprzeć załogę.

W dniu wczorajszym wystąpiliśmy do dowództwa 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej o oddelegowanie 6 żołnierzy z przygotowaniem medycznym do pomocy personelowi przy opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę. Jednocześnie, działając dwutorowo zwróciliśmy się z bezpośrednim wnioskiem do Wojewody o pomoc w zapewnieniu brakującej kadry. Mamy nadzieję, że uzyskamy takie wsparcie. Na razie sytuacja jest względnie opanowana. Od pracowników zostały pobrane kolejne wymazy. Aktualnie oczekujemy na ich wyniki.


reklama


W szpitalu przebywa obecnie 76 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:

- 45 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,
- 28 osób z wynikiem negatywnym,
- 3 osoby oczekują na wynik.

Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 295. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 323. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 3402 wyniki zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 36 (w tym 14 osób z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 110.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media