fbpx

Polecamy

“To wszystko może się zmienić z chwilą, kiedy zmieni się pan prezydent” - Hanna Zdanowska spotkała się z prezydentem Starachowic (zdjęcia)

W czwartek 25 czerwca w Starachowicach gościła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - “jeden z najlepszych prezydentów w kraju”, jak stwierdził prezydent Starachowic Marek Materek. W 2018 roku ponad 70% łodzian oddało na nią swój głos w wyborach na prezydenta miasta, funkcję tę Hanna Zdanowska sprawuje już po raz trzeci.

Dziś odwiedziła Starachowice po 7 letniej przerwie od ostatniej wizyty – wówczas w naszym mieście rozmawiano o budżecie obywatelskim. Na przestrzeni lat rozwiązania zastosowane w Łodzi starano się wdrażać także w Starachowicach. Jak mówiła podczas konferencji Hanna Zdanowska, w mieście nietrudno dostrzec wiele pozytywnych zmian.

Podczas spotkania dwójki prezydentów polskich miast rozmawiano o samorządzie - jego obecnych troskach i problemach, które wszędzie są takie same, niezależnie od miejsca. W trudnym czasie samorządowcy wymieniają się między sobą informacjami i doświadczeniami, by poradzić sobie z kryzysem.

“Samorządy nigdy, jak podkreślają samorządowcy z długim stażem, nie były w tak trudnej sytuacji jak w chwili obecnej.” - mówił prezydent Marek Materek.

Widoczność niekorzystnych zmian dotyczących samorządów podkreślała także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Mówiła o ograniczaniu wpływów do budżetu samorządu, a także nakładaniu na niego nowych zadań, na które nie otrzymuje funduszy. Wydatki samorządu nie są równoważone.

Pomimo trudnej sytuacji ogólnej samorządów, w wielu miastach Polski wciąż są prawdziwi gospodarze, którzy dbają o interesy “małych ojczyzn”. Hanna Zdanowska podkreślała, jak widoczne jest zaangażowanie Marka Materka w sprawy miasta.

“Wszyscy, niezależnie od tego w jakim miejscu Polski przyszło nam zarządzać naszą małą ojczyzną, to jest nasza ojczyzna. Nasze problemy są tożsame. One są może troszeczkę w innej skali, ale to są te same problemy. To są te same problemy, które na co dzień musimy rozwiązywać i to są te same nadzieje i marzenia naszych mieszkańców o tym, żeby żyć w fajnej, swojej małej ojczyźnie.”

Hanna Zdanowska w trakcie konferencji podkreślała także swoje poparcie dla kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego - mówiła o jego doświadczeniu w zarządzaniu samorządem i trosce o samorządowców.

“Nie ma tu osoby, która dla mnie jest bardzo ważna, czyli Rafała Trzaskowskiego, który jest taką naszą małą nadzieją, promykiem nadziei, że to wszystko może się zmienić z chwilą, kiedy zmieni się pan prezydent. Ja osobiście będę wszystkich namawiała gorąco, żeby właśnie na niego zagłosować.”

Po konferencji działacze Platformy Obywatelskiej ruszyli w miasto, by wspólnie zachęcać starachowiczan do udziału w wyborach – jak mówiła Hanna Zdanowska, nieważne na kogo, ważne, by zagłosować.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media