fbpx

Polecamy

"Wszystkie konstruktywne głosy bierzemy pod uwagę” - absolutorium dla Zarządu Powiatu

"Wszystkie konstruktywne głosy bierzemy pod uwagę” - absolutorium dla Zarządu Powiatu "Wszystkie konstruktywne głosy bierzemy pod uwagę” - absolutorium dla Zarządu Powiatu

28 czerwca odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu w Starachowicach. Jednym z punktów obrad było rozpatrzenie wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu Starachowickiego z tytułu wykonania budżetu Powiatu Starachowickiego za 2019 rok.

Udzielenie absolutorium równa się aprobacie organu stanowiącego dla działań organu wykonawczego i uznaniu, że plan w postaci budżetu uchwalonego przez organ stanowiący został należycie wykonany. Komisja rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu powiatu i występuje z wnioskiem do rady powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium zarządowi.


reklama


Uzasadnienie w tej sprawie odczytał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Paweł Brzozowski. Poinformował, że Komisja złożyła wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Starachowickiego po rozpatrzeniu sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu Powiatu Starachowickiego za 2019 rok.

W głosowaniu w sprawie udzielenia absolutorium 13 radnych opowiedziało się za jego udzieleniem, 7 było przeciw, od głosu wstrzymał się radny Mirosław Wojciechowski. Tym samym Rada Powiatu podjęła uchwałę.

"Chciałbym tylko krótko podziękować wszystkim państwu radnym za pozytywne rozstrzygnięcie. Za głosy za, dziękuję również za konstruktywną krytykę ze strony opozycji, wszystkie konstruktywne głosy bierzemy pod uwagę.” - skomentował po głosowaniu starosta Piotr Babicki.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media