fbpx

Polecamy

Piątek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Piątek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu Piątek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Starosta starachowicki Piotr Babicki codziennie za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w starachowickim szpitalu.

W piątkowym komunikacie możemy przeczytać między innymi, że w aktualna liczba osób zakażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, po weryfikacji wyników napływających w ciągu ostatniego tygodnia: 32 (w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy).

Od dzisiaj na terenie placówki przebywa dwóch zakonników, wspierających załogę w opiece nad mieszkańcami. Do bursy szkolnej dotarło czterech kolejnych braci zakonnych, którym pobrano wymazy. Jeśli wyniki badań okażą się negatywne, dołączą do załogi DPS.


reklama


W szpitalu przebywa obecnie 83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:

- 53 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,
- 24 osoby z wynikiem negatywnym,
- 6 osób oczekuje na wynik.

Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 300. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 387. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 3607 wyników zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 36 (w tym 14 osób z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 128.

Do szpitala trafiły dwie kabiny do dezynfekcji ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media