fbpx

Polecamy

Wybory prezydenckie w Starachowicach (zdjęcia)

28 czerwca to ważny dzień dla wielu Polaków - dzień wyborów prezydenckich. Jak podaje portal TVN24 w skali całego kraju do godziny 17 głos oddało 47,89 procent osób uprawnionych do głosowania.

Dla porównania, w pierwszej turze w wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja do godziny 17 wyniosła 34,41 procent. Tendencja wzrostowa niewątpliwie cieszy. Zgodnie z informacjami z godziny 17, podanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, w dużych miastach najwyższą frekwencję zanotowano w Warszawie (54,76), Poznaniu (53,21) i Zielonej Górze (53,04). 

Także w Starachowicach widoczne jest ożywienie związane z wyborami prezydenckimi. Choć zwykle w niedzielne popołudnia powszechnym widokiem są puste ulice, dziś widać na nich ożywienie - zwłaszcza w okolicach lokali wyborczych.

Wiele osób do urn udaje się z całymi rodzinami. Wśród głosujących znaleźli się także Prezydent Starachowic Marek Materek oraz Starosta Starachowicki Piotr Babicki. Obaj pochwalili się fotografami spod lokali wyborczych, zachęcając tym samym do wzięcia udziału w wyborach.

Prezydent Marek Materek podczas wizyt kandydatów na prezydenta RP w Starachowicach był wielokrotnie pytany o to, na kogo odda swój głos. Prezydent Starachowic powtarzał, że nie udzieli oficjalnego poparcia żadnemu z kandydatów, lecz z pewnością nie zmarnuje swojego głosu. Słowa dotrzymał i włączył się w wybór prezydenta jak wielu Polaków w całym kraju i poza jego granicami. 

Wiemy już, że żaden z kandydatów nie zdobył minimum 50 proc. głosów, co oznacza, że odbędzie się druga tura wyborów. O głosy Polaków zawalczą w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media