fbpx

Polecamy

Drugi etap prac przy drodze w Gadce - Majoracie zakończony (zdjęcia)

Pracownicy firmy Budromost zakończyli prace przy drugim etapie remontu gminnej drogi w Gadce- Majoracie.

25 czerwca podczas odbioru prac w terenie sporządzony został protokół wstępny odbioru prac. W dokumencie wyszczególniono, jakie usterki powstałe przy wykonaniu drogi należy poprawić. Pracownicy Budromostu mają na to dwa tygodnie.

W tym roku wyremontowany odcinek drogi w Gadce Majoracie wydłużył się o 977 metrów. Zakres prac objął między innymi wymianę nawierzchni bitumicznej, odtworzenie poboczy z kruszywa, odtworzenie przepustów pod zjazdami, odtworzenie zjazdów oraz jednostronne odtworzenie rowu o długości 692 metrów a także montaż znaków drogowych. Prace kosztowały 424 719 złotych, przy czym Gmina Mirzec otrzymała dofinansowanie do remontu w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych zadania w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.

Warto dodać, że w zeszłym roku wyremontowany został pierwszy odcinek drogi w Gadce-Majoracie o długości 700 metrów. Na remont Gmina Mirzec pozyskała rządową dotację w wysokości 80% kosztów kwalifikowalnych na odbudowę dróg zniszczonych w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych.


reklama


UGM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media