fbpx

Polecamy

Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu Poniedziałek: aktualna sytuacja w powiecie oraz starachowickim szpitalu

Starosta starachowicki Piotr Babicki codziennie za pośrednictwem swojego konta na facebooku informuje o aktualnej sytuacji w starachowickim szpitalu.

W poniedziałkowym komunikacie możemy przeczytać między innymi, że w Domu Pomocy Społecznej nie zwiększyła się liczba pozytywnych wyników testu w kierunku koronawirusa. Zakażenie stwierdzono u 32 osób, w tym 17 pensjonariuszy i 15 pracowników. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 pensjonariuszy. Pozostałych 84 przebywa na terenie placówki.

W szpitalu przebywa obecnie 75 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:

- 38 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,
- 34 osoby z wynikiem negatywnym,
- 3 osoby oczekują na wynik.


reklama


Liczba osób z terenu powiatu starachowickiego z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem od początku trwania epidemii: 303. Liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie starachowickim: 291. Od początku trwania epidemii do dnia dzisiejszego w powiecie starachowickim otrzymano 3819 wyników zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach: 38 (w tym 15 osób z powiatu starachowickiego). Liczba zgonów mieszkańców powiatu starachowickiego w innym powiecie: 1. Łączna liczba ozdrowień wśród mieszkańców powiatu starachowickiego: 151.

Kolejne trzy respiratory trafiły dziś do szpitala. Dwa urządzenia przekazała Caritas Diecezji Radomskiej. Ich zakup możliwy był dzięki zbiórce organizowanej przez Fundację SMS z Nieba „Zanurzeni w Miłości”. Trzecie – firma Budromost.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media