fbpx

Polecamy

Wąchock: Ksiądz rzucił się na kobiety, pilnując plakatu Andrzeja Dudy (wideo)

Wąchock: Ksiądz z pięściami rzucił się na kobiety, pilnując plakatu Andrzeja Dudy (wideo) Wąchock: Ksiądz z pięściami rzucił się na kobiety, pilnując plakatu Andrzeja Dudy (wideo)

Nagranie od piątku krąży w mediach społecznościowych. Jego "bohaterem" jest zakonnik z opactwa cystersów w Wąchocku. Na filmie widać, jak duchowny w środku nocy dzielnie pilnuje pomazanego plakatu Andrzeja Dudy informuje serwis natemat.pl.

Gdy dwie kobiety zapytały księdza o to, co robi w środku nocy, ten wpadł we wściekłość. Opactwo już przeprosiło za zachowanie zakonnika.

– Nocne czuwanie ksiądz ma? – zagadnęła duchownego jedna z kobiet. I się zaczęło. Duchowny potwierdził, że pilnuje plakatów Andrzeja Dudy powieszonych na płocie, bo "zrywają, malują". Na uwagę kobiet, że niszczone są także plakaty Rafała Trzaskowskiego, ksiądz zaczął wymachiwać pięścią i wykrzykiwać: "I tamten nie wygra! O!".


reklama


Wzburzony duchowny zaczął tłumaczyć, że plakaty "tęczowego" kandydata należy malować. Na pytanie: "co to znaczy, że jest tęczowy", księdzu już zupełnie puściły nerwy. "Spier*** stąd!" – krzyknął i rzucił się z pięściami na kobiety.

"Won! Smarkule..." – powtarzał jeszcze parokrotnie duchowny.

Na stronach opactwa cystersów w Wąchocku ukazało się oświadczenie z wyjaśnieniem zachowania duchownego oraz z przeprosinami.

Oświadczenie Opactwa Cystersów w Wąchocku

W związku z pojawieniem się na jednym z portali społecznościowych filmiku, na którym jeden z członków naszej wspólnoty zakonnej zachowuje się w sposób nieprzystający mnichowi, wyrażamy nasze ubolewanie i przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci postawą i słowami tego zakonnika.

Tym samym informujemy, iż wspomniany brat ma problemy natury psychicznej, co w dużym stopniu może tłumaczyć jego skandaliczne zachowanie. Jednocześnie, jego choroba nie stanowi zagrożenia dla osób przebywających na terenie opactwa, dlatego nie był on izolowany.

Przełożeni natychmiast po zapoznaniu się z treścią filmiku wystosowali mu upomnienie i zakaz opuszczania murów klasztornych w godzinach wieczornych.

o. Fabian Skowron OCist.

Rzecznik Opactwa Cystersów w Wąchocku

natemat.pl / wachock.cystersi.pl / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media