fbpx

Polecamy

Dofinansowania na remont obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie

Dofinansowania na remont obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie Dofinansowania na remont obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie

Powiat pozyskał blisko 500 tys. zł dofinansowania na remont i modernizację obiektów Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie.

Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozwolą na adaptację jednego z budynków na potrzeby rehabilitacji i zaplecza socjalno – biurowego. Powstanie tam duża pracownia rehabilitacji, zarówno dla pracowników PZAZ, jak i klientów zewnętrznych.

Projekt zakłada prace budowlane wewnątrz budynku, docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wymianą okien i drzwi, wymianę pokrycia dachowego, a także wszystkich instalacji.


reklama


W świeżo wyremontowanym obiekcie mieścić się będzie pracownia terapii manualnej, gabinety lekarskie i pielęgniarskie, szatnie, natryski i toalety oraz pomieszczenia biurowe, do których przeniesione zostaną pracownie mieszczące się dotąd w Kałkowie.

Docelowo, PZAZ funkcjonować ma w jednym miejscu, tj. w Stykowie, co ma ułatwić rehabilitację społeczną i zawodową, integrację pracowników, jak i organizację pracy zakładu.

Wartość całego zadania wynosi 970 tys. zł. Dofinansowanie z PFRON wyniesie 461 369,58 zł, pozostałe ponad 500 tys. zł sfinansuje Powiat.

Inwestycja będzie realizowana przez 3 lata. Zakończenie planowane jest na październik 2022 r.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media