fbpx

Polecamy

Zobacz jak będzie wyglądał zbiornik wodny w Mircu i jego otoczenie (wizualizacja)

Rozstrzygnięty został konkurs na budowę zbiornika wodnego w Mircu i na zagospodarowanie jego otoczenia.

13 lipca 2020 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie: „Kompleksowej koncepcji budowy zbiornika wodnego (rekreacyjnego) oraz zagospodarowania architektoniczno–urbanistycznego terenów wokół planowanego zbiornika w Mircu w ramach projektu pn. Zintegrowana rewitalizacja centrum Mirca poprzez kompleksową odnowę kryzysowych terenów i obiektów w obszar rozwojowy tworzący strefy: turystyki, relaksu i aktywności (II etap rewitalizacji)”.


reklama


I nagroda

10 000,00 PLN brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych) oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim otrzymuje praca konkursowa o numerze 399071.

Uczestnik konkursu
Architekt Piotr Tabor, 39-300 Mielec, ul. Łowiecka 24

Uzasadnienie

Zaproponowana koncepcja zakłada czytelny układ funkcjonalny z zespołem parkingowym dostępnym od strony drogi wojewódzkiej 744, z zalewem odsuniętym od tejże drogi i znajdującym się w strefie pozbawionej uciążliwego hałasu generowanego przez przejeżdżające drogą samochody. Na zalewie blisko parkingu znalazła się niewielka wyspa z wiatą grillową skomunikowana kładką z obydwoma sąsiednimi brzegami. W głębi plaża osłonięta przez molo, w pobliżu gastronomia z zapleczem, urządzenia rekreacyjne i sportowe oraz górująca nad całością wieża widokowa.

II nagroda
5 000,00 PLN brutto (słownie: pięć tysięcy złotych) otrzymuje praca konkursowa o numerze 231624.

Uczestnik konkursu
Dresler Studio Architektura i Urbanistyka Sp. z o.o. siedzibą w Krakowie Sp. komandytowa, ul. Stokrotek 6, 31-463 Kraków

Skład zespołu projektowego:
Grzegorz Dresler, Marta Wójtowicz, Agnieszka Latała, Dawid Mazur, Łukasz Jordanek.

Plansze i wizualizacje - II miejsce

v

Uzasadnienie

Autorzy projektu zaproponowali interesujące rozwiązanie oparte na nowoczesnej i dynamicznej, wręcz agresywnej, stylistyce. Zalew został w połowie swej długości przecięty kładką łączącą komunikacyjnie główne obiekty kubaturowe. Wokół zalewu rozmieszczono małą architekturę w tym charakterystyczną bryłę bramy wejściowej, wieżę widokową z punktem startowym tyrolki i urządzenia sportowe oraz rekreacyjne. Zalew otoczono pętlą komunikacji pieszej i rowerowej, zaś na granicy z przedszkolem i terenem sportowym przewidziano parking dla samochodów osobowych.

Komisja konkursowa informuje, że w dniach 15 – 23 lipca 2020 r. w godzinach 900 - 1400 w Urzędzie Gminy w Mircu w sali konferencyjnej nr 202 odbędzie się wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac i wszystkich pozostałych zgłoszonych do konkursu.

Tekst: Referat Inwestycji Urzędu Gminy w Mircu

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media