fbpx

Polecamy

Fatalny finał weselnej zabawy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w Starachowicach

Fatalny finał weselnej zabawy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w Starachowicach Fatalny finał weselnej zabawy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w Starachowicach

Na początku lipca w Starachowicach odbyło się huczne wesele, dziś w powiecie ostrowieckim już u 20 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

– W tej chwili prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. Wymazy dziś i w środę łącznie pobierzemy od około 170 osób z powiatu ostrowieckiego – mówiła Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim w wywiadzie dla radioostrowiec.pl.


reklama


Dochodzeniem epidemiologicznym objęci zostaną pracownicy zakładów użyteczności publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim: ZUS-u, ZUO Janik, a także miejskich wodociągów. Przebadani mają zostać wszyscy, nie tylko uczestnicy wesela. Wśród zatrudnionych w MWiK nie ma potwierdzonych zakażeń, zostaną przebadani, ponieważ swoją siedzibę mają w tym samym budynku, co ZUO Janik.

Część badań była wykonywana dzisiaj, kolejne planowane są na środę. Wymazy do badań pobierają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Miasto zgodziło się udostępnić salę konferencyjną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, posiadającą osobne wejście i wyjście.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media