fbpx

Polecamy

Spacer "Nową Moniuszki" (zdjęcia)

Prace na drodze, nazywanej Nową Moniuszki, nie ustają. Z dnia na dzień coraz wyraźniej wyłania się zarys efektu końcowego, który w pełnej okazałości będziemy mogli podziwiać jesienią.

Przypomnijmy, że przewidywany koszt drogowego przedsięwzięcia to ok. 9 600 000, 00 zł, wysokość dofinansowania uzyskanego przez Gminę Starachowice z Funduszu Dróg Samorządowych to 4 162 000,00 zł. Na odcinku ponad 700 metrów (od ul. Kieleckiej do ul. 6 Września) oprócz nowej drogi powstać ma chodnik, ścieżka rowerowa oraz kanalizacja deszczowa. Dokonana ma zostać przebudowa istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, przebudowa sieci: gazowej i teletechnicznej, budowa oświetlenia drogi, budowa konstrukcji utrzymujących skarpy oraz wykonanie stałej organizacji ruchu. Wykonawcą inwestycji jest firma BUDROMOST Starachowice.

Budowa nowej ulicy ma na celu usprawnienie ruchu na terenie południowej części miasta, będzie to dużo lepsze połączenie z częścią północną. Mimo tymczasowych utrudnień w ruchu, mieszkańców cieszy nowa inwestycja.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media