fbpx

Polecamy

Koronawirus w Hotelu Europa. To efekt wesela

Koronawirus w Hotelu Europa. To efekt wesela / fot. triverna.pl Koronawirus w Hotelu Europa. To efekt wesela / fot. triverna.pl

Jak już informowaliśmy, na początku lipca w Starachowicach odbyło się huczne wesele, dziś w powiecie ostrowieckim już u 20 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Uroczystość odbyła się w starachowickim Hotelu Europa, a koronawirusa wykryto także u 4 pracowników placówki.

– W tej chwili prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. Wymazy dziś i w środę łącznie pobierzemy od około 170 osób z powiatu ostrowieckiego – mówiła Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Świętokrzyskim w wywiadzie dla radioostrowiec.pl.

Dochodzeniem epidemiologicznym objęci zostaną pracownicy zakładów użyteczności publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim: ZUS-u, ZUO Janik, a także miejskich wodociągów. Przebadani mają zostać wszyscy, nie tylko uczestnicy wesela. Wśród zatrudnionych w MWiK nie ma potwierdzonych zakażeń, zostaną przebadani, ponieważ swoją siedzibę mają w tym samym budynku, co ZUO Janik. Zakażenie potwierdzono m.in. u 4 pracowników Hotelu Europa.

- 4 lipca okazało się, że jeden z członków wesela, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego jest chory na koronawirusa - mówi dla Radia Eska Magdalena Tarnopolska dyrektor Hotelu Europa. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero po 12 dniach. Cały personel, który od 4 lipca był w pracy jest w tej chwili na kwarantannie. Chorych na koronawirusa jest 4 członków naszej załogi.


reklama


W hotelu wdrożono procedury bezpieczeństwa, praca odbywa się w systemie dwa tygodnie na dwa tygodnie.

- W tym momencie pracuje obsługa, która nie miała kontaktu z osobami, które pracowały na początku lipca. Zamknięta jest cała restauracja. Hotel działa bez przeszkód, nie ma posiłków, śniadania gościom w formie suchego prowiantu dostarcza firma zewnętrzna - dodaje dyrektor Tarnopolska.

Część badań była wykonywana w poniedziałek, kolejne planowane są na środę. Wymazy do badań pobierają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Miasto zgodziło się udostępnić salę konferencyjną w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, posiadającą osobne wejście i wyjście.

Źr. Radio Eska / wł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media