fbpx

Polecamy

Obchody Święta Policji w Starachowicach. 46 mundurowych z awansami na wyższe stopnie (zdjęcia)

Obchody Święta Policji w Starachowicach. 46 mundurowych z awansami na wyższe stopnie (zdjęcia) Obchody Święta Policji w Starachowicach. 46 mundurowych z awansami na wyższe stopnie (zdjęcia)

W czwartek starachowiccy funkcjonariusze obchodzili święto Policji. Uroczystość rozpoczęła się mszą Święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Po ceremonii w sali im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której zostały wręczone akty mianowania policjantom na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystość rozpoczęła się mszą Świętą w intencji policjantów w Kościele pw. Wszystkich Świętych, koncelebrowaną przez ks. Łukasza Dybusa oraz kapelana starachowickich policjantów ks. Andrzeja Kanię. Następnie policjanci zgromadzili się w sali im. Zdzisława Rachtana ps. „Halny” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach, gdzie rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awans otrzymało 46 funkcjonariuszy. Obchodzących swoje święto policjantów przywitał gospodarz uroczystości nadkom. Paweł Szczepaniak Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach. Komendant podziękował wszystkim policjantom za wzorową służbę, życząc jednocześnie powodzenia w dalszej realizacji planów w życiu prywatnym i osobistym.

Akty mianowania na kolejne stopnie policyjne mundurowi otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach nadkom. Pawła Szczepaniaka oraz pełniącego obowiązki Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach kom. Tomasza Jedlińskiego.

Następnie po uroczystej zbiórce Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach udał się na cmentarz przy ul. Zgodnej w Starachowicach, gdzie uczcił pamięć trzech funkcjonariuszy Policji Państwowej.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media