fbpx

Polecamy

Byli prezydenci Starachowic uniewinnieni

Byli prezydenci Starachowic uniewinnieni Byli prezydenci Starachowic uniewinnieni

Sąd Rejonowy w Starachowicach uniewinnił Wojciecha Bernatowicza i Sylwester Kwietnia, byłych prezydentów Starachowic oraz dwójkę urzędników tamtejszego magistratu oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w związku z umowami na wywóz śmieci w mieście.

Prokuratura zarzucała im, że samorząd ze względu na nieprawidłowo naliczane w latach 2008-2012 stawki, mógł stracić ok. 3,5 mln zł.

- Sąd Rejonowy uniewinnił całą czwórkę oskarżonych od popełniania zarzucanego im aktem oskarżenia czynu, kosztami sądowymi obciążył skarb państwa - powiedział PAP rzecznik Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

- Sąd uznał, że oskarżeni w swoimi działaniami podjętymi w charakterze urzędników administracji publicznej, nie popełnili przestępstwa w czasie wykonywania swoich obowiązków służbowych i nie działali z chęci uzyskania korzyści majątkowej. W związku z powyższym oskarżenia nie znalazły potwierdzeni w przedstawionym materiale dowodowym - powiedział Durlej.


reklama


Były prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz i były wiceprezydent Sylwester Kwiecień oraz była kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w starachowickim magistracie, a także kierownik tego wydziału, byli podejrzani o niedopełnienie obowiązków w związku z corocznym aneksowaniem - w latach 2008-2012 - umowy na wywóz odpadów komunalnych w mieście, z firmą realizującą te usługi, w celu osiągnięcia korzyści przez tę firmę.

Zarzuty dla Wojciecha Bernatowicza dotyczyły lat 2008-2011, a Sylwestra Kwietnia - 2012 r. Według prokuratury, w związku z nieprawidłowo wyliczonymi opłatami za odbiór i wywóz śmieci, samorząd Starachowic w tym okresie mógł tracić od ponad 660 tys. zł do ponad 750 tys. zł rocznie. Firma wywożąca śmieci mogła zyskać w sumie 3,5 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny.

ps / pap

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media