fbpx

Polecamy

"Nie zgadzamy się na takie prawo." #NieDlaLegalizacjiPrzemocyDomowej (zdjęcia)

Pięć organizacji kobiecych organizuje w kilkunastu miastach demonstracje przeciwko wypowiedzeniu przez rząd konwencji antyprzemocowej. Wśród tych miejscowości znalazły się także Starachowice. 24 lipca pod biurem szefa regionu partii PiS Krzysztofa Lipca zgromadzili się zdecydowani przeciwnicy rządowego pomysłu.

“Spotykamy się dzisiaj tutaj w celowo wybranym przez nas miejscu i czasie, aby wyrazić swój zdecydowany protest przeciwko nikczemnej próbie zalegalizowania przemocy domowej i przemocy wobec kobiet przez rząd PiS. Próba wypowiedzenia konwencji stambulskiej jest niczym innym jak prawnym przyzwoleniem na takie formy przemocy i pozostawieniem ofiar samym sobie, bez okazania wsparcia i bez okazania pomocy.” - mówiła Malwina Madzio, jedna z organizatorek protestu.

Głos zabrał także Karol Dudek. W swoim krótkim przemówieniu zaznaczył, że władza obiecywała, że będzie słuchać obywateli, dlatego powinna wysłuchać tych, którzy protestują.

 “Przychodzimy tutaj jako obywatele, żeby powiedzieć STOP, nie. Nie zgadzamy się na takie prawo.” - podkreślił.

Po słowach Karola Dudka zapadła cisza. Wszyscy protestujący zamilkli, milczenie miało znaczenie symboliczne.

Dane statystyczne policji pokazują, że przemoc domowa w Polsce utrzymuje się na poziomie 130 tys. przypadków rocznie. W badaniach przeprowadzonych przez TNS OBOP w 2010 r. większość respondentów oceniła, że w porównaniu do sytuacji sprzed 10-15 lat, nastąpił wzrost liczby ofiar przemocy oraz sprawców tych przestępstw.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media