fbpx

Polecamy

"Było klepisko, jest boisko" (zdjęcia, wideo) Wyróżniony

29 lipca odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Starachowic Marka Materka, w trakcie której za pośrednictwem mediów podzielił się ze starachowiczanami istotnymi dla życia miasta faktami. W trakcie spotkania z prasą odwiedził trzy inwestycje w Starachowicach – jedną z nich było wielofunkcyjne boisko przy SP nr 2, im. Jana Pawła II w Michałowie.

Koszt realizacji całego projektu to blisko 780 tysięcy złotych, jednak dużą część kwoty pokryło inwestycję dofinansowanie unijne - prawie 500 tysięcy złotych.

Oprócz wielofunkcyjnego boiska przy szkole pojawiły się także: bieżnia prosta 3- torowa do biegu na 60 m, skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Prezydent Miasta wyraził swą nadzieję, że na nowej inwestycji skorzystają nie tylko najmłodsi, ale i starsi.

“Mam nadzieję, że [boisko] będzie użytkowane zarówno przez uczniów SP nr 2 w czasie godzin lekcyjnych, jak również popołudniami - przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które będą szanowały to wspólne dobro, które tu powstało.” - mówił do zgromadzonych mediów.

Po krótkiej przemowie Prezydenta głos zabrał także jeden z uczniów szkoły oraz uczące w niej nauczycielki.

“Bardzo mi się podoba to boisko, bo wcześniej mieliśmy trawę, piasek, i jak padał deszcze to było błoto i nie mogliśmy grać w piłkę.” - opowiadał Wiktor.

O trudnościach, z którymi musieli borykać się uczniowie i nauczyciele placówki, mówiła także pani Lidia. Wspominała jak jeszcze do niedawna dzieci musiały korzystać z małej, niepełnowymiarowej sali gimnastycznej. Oprócz ograniczonej możliwości zabawy i ćwiczeń, przeszkadzało im to także w rozwoju – w takich warunkach nie było mowy o rywalizacji z innymi szkołami w zawodach sportowych.

Nowe boisko to ważna inwestycja dla całego osiedla. Jak mówiła jedna z nauczycielek pracujących w SP nr 2, z pewnością poprawi ono jakość życia całej lokalnej społeczności.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media