fbpx

Polecamy

Budowa mieszkań przy ul. Marszałka Piłsudskiego bez zakłóceń (zdjęcia, wideo)

29 lipca odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Starachowic Marka Materka, w trakcie której za pośrednictwem mediów podzielił się ze starachowiczanami istotnymi dla życia miasta faktami. W trakcie spotkania z prasą odwiedził trzy inwestycje w Starachowicach – jednym z punktów konferencji była ulica Marszałka Piłsudskiego.

Powstają tam trzy budynki wielorodzinne, w każdym znajduje się 20 mieszkań. Inwestycję rozpoczęto jesienią 2019 roku, dziś można podziwiać bloki niemalże w całej okazałości. Zakończono budowę kanałów wentylacyjnych. Wykonawca rozpoczął wykonanie izolacji cieplnej ścian zewnętrznych oraz obróbkę płyt balkonowych. Docieplenie stropu ostatniej kondygnacji i pokrycia dachowe są na ukończeniu. Zakład Energetyki Cieplnej wykonał już przyłącza i sieć cieplną, która w przyszłości będzie zapewniać mieszkańcom centralne ogrzewanie i ciepłą wodę. Prace budowlane zgodnie z umową mają zakończyć się 30 marca 2021 roku. Spółka planuje przekazać lokale mieszkańcom latem 2021 roku po uzyskaniu wszelkich decyzji administracyjnych. Obecnie na liście oczekujących znajduje się 230 osób zainteresowanych mieszkaniami.

Wczoraj odbyło się posiedzenie Społecznej Komisji Mieszkaniowej – jednym z jej zadań jest wyznaczenie kryteriów związanych z przydziałem mieszkań. Kiedy wszystkie kryteria zostaną opracowane, informacje będą przekazywane wszystkim zainteresowanym za pośrednictwem mediów.

Koszt budowy obiektów to blisko 12 mln złotych. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma EKO-INVEST Sp. z o. o. z Kielc. Jak poinformował podczas konferencji Prezydent Starachowic, w mieście planowana jest budowa jeszcze kilku takich inwestycji - np. przy Alei Św. Jana Pawła II lub, ponownie, przy ulicy Marszałka Piłsudskiego.

“Mamy również plan realizacji kolejnych tego typu budynków w naszym mieście. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat kolejne budynki w ramach Społecznego Budownictwa Czynszowego będą mogły powstawać i kolejne osoby będą mogły korzystać z najmu z czynszem umiarkowanym.” - mówił Marek Materek.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media