fbpx

Polecamy

Starachowiczanka walczy o życie Wyróżniony

Wiktoria Jaworska ma 21 lat i przez więcej niż połowę swojego życia walczy z poważnymi problemami zdrowotnymi. Już w wieku 12 lat zmagała się z początkami depresji. Po egzaminie maturalnym przyszedł najgorszy moment. Dziewczyna starała się dostać na wymarzone studia. Pod wpływem stresu i dużej presji zdecydowała się na wprowadzenie pierwszych zmian w odżywianiu - oczywiście dla lepszego wyglądu i samopoczucia. Wszystko to zakończyło się jednak zupełnie inaczej.

Dziewczyna zaczęła odchudzanie od stosowania prostych diet, z czasem sięgała po coraz bardziej restrykcyjne jadłospisy. W końcu zupełnie przestała jeść. W ciągu roku straciła 50 kilogramów.


reklama


Utracony promyk nadziei

Rok temu Wiktoria podjęła pierwsze próby walki z anoreksją. Odbyła 6-tygodniowy turnus i niemalże odzyskała dawne życie, wszystko zaczęło się układać. Niestety, niedługo później wybuchła epidemia koronawirusa. Do życia dziewczyny wstąpiło zamknięcie i odosobnienie, które doprowadziło do załamania psychicznego. Cenny postęp w leczeniu został utracony.

Wiktoria potrzebuje kolejnego leczenia, nie jest jednak w stanie opłacić go samodzielnie. Potrzebuje wyjazdu na 6- tygodniowy pobyt z mnóstwem psychoterapii w ośrodku Soteria AnaMija w Zawadzie pod Opolem.

“Choruje na zaburzenia odżywiania, które od paru lat regularnie niszczą mi zdrowie i życie. Zamiast cieszyć się młodością bardzo cierpię. O niczym innym nie marzę tylko móc żyć dla siebie i dla świata.” - pisze dziewczyna na swoim facebookowym profilu.

Jak sama mówi, niełatwo jest przyznać się do problemów, do tego, że się sobie nie radzi. Jednak choć z chorobą zmaga się od lat, teraz jest w najcięższym stanie od dawna i potrzebuje pomocy bardziej niż kiedykolwiek.

Aby pomóc wystarczy wpłacić dowolną kwotę: https://pomagam.pl/zyciebezchorobywj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media