fbpx

Polecamy

W wyniku pożaru stracił dach nad głową (zdjęcia)

11 sierpnia około godz. 13:20 doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym przy ulicy Robotniczej 1 w Starachowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że z mieszkania na parterze wydobywa się dym. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych, podręczny sprzęt burzący oraz linię gaśniczą dostali się do środka zamkniętego mieszkania i przystąpili do gaszenia pożaru. Równocześnie z akcją gaśniczą strażacy prowadzili ewakuację mieszkańców z innych lokali.

Sprawdzono ponadto, czy w pozostałych mieszkaniach nikt nie potrzebuje pomocy. Po ugaszeniu pożaru spalone elementy wyposażenie mieszkania zostały wyniesione na zewnątrz budynku celem dogaszenia. Następnie oddymiono budynek oraz sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem tlenku węgla pod kątem zagrożenia dla mieszkańców.

Budynek przekazano przedstawicielowi referatu lokalowego Urzędu Miasta. Na miejscu zdarzenia pracowało 6 zastępów straży pożarnej łącznie 18 strażaków.

Obecny był również patrol Policji, Pogotowie Energetyczne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał ewakuowane osoby. Działaniami Ratowniczymi dowodził dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach – Pan st. kpt. Jarosław Sobczak.


reklama


1 komentarz

  • Agi
    Agi środa, 12 sierpień 2020 15:16 Link do komentarza

    A właściciel stał pod wpływem wskazującym ale co tam ucierpieli sąsiedzi czyli nie winni lokatorzy ale co tam urząd Miasta wyremontuje....

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media