fbpx

Polecamy

Zderzenie ciężarówek na DK 9. Starachowiccy strażacy w akcji (zdjęcia)

W środę po godzinie 23 na krajowe "dziewiątce" miało miejsce zdarzenie z udziałem dwóch autocystern przewożących asfalt.

W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca jednego z ciągników siodłowych, który w chwili przyjazdu zastępów SP był zakleszczony w kabinie pojazdu. Oba pojazdy blokowały jeden pas ruchu.

Z relacji kierowcy pierwszego z pojazdów wynika, że chciał skręcić na pobliską stację benzynową w celu odbycia pauzy. Niestety jego kolega z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nie zauważył tego manewru i z pełną prędkością uderzył w poprzedzający go pojazd.

Skala zniszczeń jednej z ciężarówek była tak duża, że strażacy mimo użycia ciężkiego sprzętu hydraulicznego ewakuowali poszkodowanego kilkadziesiąt minut. Z licznymi obrażeniami został on zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uzyskaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych. Równolegle strażacy udzielali kwalifikowanej pomocy medycznej przytomnemu mężczyźnie.

Po wykonaniu dostępu poszkodowanego ewakuowano z pojazdu na noszach typu deska i przekazano obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, następnie usunięto powstałą plamę płynów eksploatacyjnych za pomocą Sorbentu Compakt.

W działaniach brało udział 9 zastępów Straży Pożarnej w sile 36 strażaków, w tym 5 zastępów PSP oraz 4 zastępy OSP.


reklama


kp psp / asp. Michał Głowacki

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media