fbpx

Polecamy

Szymanowski Triathlon Team Starachowice z medalami na Iron Dragon (zdjęcia)

Maria Pytel oraz Przemysław Szymanowski z klubu Szymanowski Triathlon Team Starachowice zdobyli złote medale na triathlonowej imprezie Iron Dragon. To nie jedyne osoby ze starachowickiego klubu które wracają z medalami.

Zawody Iron Dragon to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce południowej. Impreza odbyła się w miniony weekend przy zalewie Na Piaskach w Budzyniu i Cholerzynie. W rozgrywanych od 2013 roku corocznie biorą udział setki zawodników rywalizujących na dystansie olimpijskim, sprinterskim oraz w sztafecie. W 2019 roku Iron Dragon, wraz z Triathlon Rzeszów i Triathlon Radłów wszedł w cyklu startów z serii Triada Południa.

Przemysław Szymanowski oraz Maria Pytel wystartowali pierwszego dnia imprezy w sprincie na dystansie 25.75 km. Szymanowski wśród mężczyzn był najszybszy. Na mecie pojawił się już po niecałej godzinie. Pytel była najszybsza wśród kobiet, pokonanie trasy zajęło jej jedną godzinę, pięć minut i dwadzieścia sekund.

3. Amelia Grela (Iron Dragon Team) 1:15.00

W kategorii K16 z czasem 1:27.51 drugie miejsce zajęła Wiktoria Opielak.

Drugiego dnia zmagań w Iron Dragon Triathlon na dystansie olimpijskim zawodnicy z klubu Szymanowski Triathlon Team również zajęli bardzo dobre miejsca. Dwa razy "otarli" się o podium, w obu przypadkach zabrakło zaledwie 10 i 12 sekund.

Tomasz Mach zajął 4 miejsce w kategorii M40 i 10 w Open z czasem 2:10.27 i nową życiówką. Eliza Pitura w K40 wygrywa z czasem 2:37.06. Dagmara Krawczyk-Bielecka zajęła 4 miejsce w K40 z czasem 2:52.23. Maciej Sobolewski po dłuższej przerwie zanotował bardzo dobry wynik z czasem 2:39.31. Maciej Bloch - jak informuje klub - na dużym luzie i bez spinania, bo na tym mu zależało ukończył olimpijke z czasem 3:20.59.

Ambasadorami wspierającymi VI edycję Iron Dragon były znane w sportowym świecie postacie takie jak Grzegorz Sudoł – Trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012), brązowy medalista mistrzostw świata oraz srebrny medalista mistrzostw Europy w chodzie sportowym. Mateusz Kaźmierczak – czołowy polski triathlonista, reprezentant kraju.