fbpx

Polecamy

Przestój w MAN BUS? "Powodem jest brak zamówień na autobusy"

Przestój w MAN BUS? "Powodem jest brak zamówień na autobusy" Przestój w MAN BUS? "Powodem jest brak zamówień na autobusy"

Jak informuje Jan Seweryn, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, firma planuje przestój w grudniu bieżącego roku. Miałby się on rozpocząć 9 grudnia i potrwać do końca roku.

Przestój, o którym mowa, może przedłużyć się do pierwszych dni stycznia. Przyczyną ma być brak zamówień na autobusy.

- Przedstawicielka pracodawcy nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego praktycznie z dnia na dzień nieaktualny stał się plan produkcyjny, który zakładał produkcję 12 autobusów dziennie do końca bieżącego roku i przez cały rok przyszły - pisze Jan Seweryn.


reklama


W sprawie zaistniałej sytuacji odbyło się spotkanie przedstawicieli pracodawcy ze związkami zawodowymi, podczas którego zastanawiano się jak rozwiązać problem przestoju.

-Strona pracodawcy sugerowała skrócenie bieżącego okresu rozliczeniowego i wydłużenie do roku następnego okresu rozliczeniowego, w czasie którego dni przestojowe pracownicy mieli by odpracować. Mowa była o nieprzedłużaniu umów o pracę i o rezygnacji z agencji pracy tymczasowej i firmy zewnętrznej.

Przedstawiciele NSZZ „Solidarność” krytycznie odnieśli się do zaistniałej sytuacji i pomysłów jej rozwiązania i wnioskowali o przedstawienie propozycji Zarządu na piśmie.

-Jest czymś niebywałym, że jeszcze niedawno twierdzono, że sytuacja w firmie znacznie się poprawiła, a kilka dni później mówi się, że sytuacja jest krytyczna.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Straż pożarna

Sport

Menu

Polecamy

Social media